وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 22 دى 1399 ساعت 19:28   |   کد مطلب: 40471
رئیس اداره بنیاد شهید تویسرکان با اشاره به اینکه تویسرکان ۳۲ بانو شهید و جانباز تقدیم انقلاب کرده است گفت: آیین تجلیل از خانواده بانوان شهید و جانباز در شهرستان برگزار می شود.

به گزارش نافع، محمد داوری ظهر امروز در کمیته ایثارگران شهرستان با یادآوری این جمله که «از دامن زن، مرد به معراج می‌رسد»  اظهار کرد: سخن برای بیان نقش بانوان و مادران در پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس بسیار است و اینکه شاید خیلی به نقش بانوان در پیروزی انقلاب و جنگ پرداخته نشده که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه حال حقیقیت موضوع این است که اگر بانوان ایران دوشادوش مردان در فراز و فرود رویدادهای انقلاب حرکت نمی‌کردند یقینا در انقلاب خیلی موفق نبودیم افزود: بانوان ما در نقش مادری در دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس فرزندانشان را برای حرکت در مسیر انقلاب به رهبری امام راحل ترغیب و هدایت می‌کردند.

رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان تویسرکان انتقال اهداف و آرمان‌های شهدا به نسل‌های انقلاب با توجه به جنگ نرم دشمن را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: اهالی رسانه در معرفی شهدا و جانبازان زن در دو برهه پر از افتخار دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس نقش حائز اهمیتی دارند که امیدواریم بتوانند بانوان شهید و جانباز شهرستان را به جامعه بشناسانند.

وی تعداد زنان شهید و جانباز این شهرستان را ۳۲ نفر اعلام کرد که ۱۰ نفر از این بانوان به درجه رفیع شهادت نائل آمدند گفت: آیین تجلیل از خانواده بانوان شهید و جانباز در فضای باز در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در روز هشتم بهمن، سالروز وفات حضرت ام‌البنین که مزین به روز تجلیل از همسران و مادران شهداست، در شهرستان برگزار می‌شود.

داوری با اشاره به اینکه تعداد زیادی از زنان شهرستان ۱۲ اسفندماه سال ۶۵ در بمباران تویسرکان به وسیله هواپیماهای عراق به شهادت رسیدند گفت: غبارروبی گلزار شهدا، برگزاری مسابقات فرهنگی توسط آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری نوجوانان و جوانان، برگزاری شب شعر برنامه‌های که به همین مناسبت در شهرستان برگزار می‌شود.

وی نوشتن «نامه‌ای به مادران  شهیدان» و معرفی شهدا و جانبازان زن به دانش‌آموزان در فضای شبکه شاد را از برنامه‌های فرهنگی دانست  تاکید کرد: شناساندن دانش‌آموزان دختر شهید به دانش‌آموزان نیز انجام می‌شود.

فرماندار شهرستان تویسرکان نیز از بازدید جمعی از بانوان شهرستان از باغ موزه دفاع مقدس همدان خبر داد و اظهار کرد: تویسرکان در زمینه برگزاری مناسبت‌ها و  برنامه های حوزه دفاع مقدس در بین شهرستان‌های استان رتبه برتر را از آن خود دارد.

سید رسول حسینی با اشاره به اینکه وضعیت کرونایی شهرستان از سایر شهرستان‌های استان مطلوب‌تر است گفت: به زودی به وضعیت سفید می‌رسیم، البته اگر همه شهروندان روند کنونی رعایت اصول و قواعد ستاد مبارزه با کرونا را مد نظر داشته باشند، یک مورد ابتلا برای ما حالت قرمز است.

وی با تاکید بر معرفی و شناساندن بانوان شهید و جانبازان، از کاشت نهال به نام بانوان شهید با حضور تعدادی از بانوان و نامگذاری یکی از خیابان‌های پرتردد در تویسرکان به نام بانوان شهید خبر داد.

فرماندار شهرستان تویسرکان در پایان سخنانش خواستار شکل گیری ستاد مردمی برگزاری مناسبت‌های مختلف در شهرستان شد و گفت: این ستاد کمک زیادی در هر چه بهتر برگزار شدن برنامه ها می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت