وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 19 دى 1399 ساعت 18:54   |   کد مطلب: 40466
نماینده مردم همدان در مجلس:
آیت الله مصباح اسوه دفاع از مکتب شیعه بود
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مجاهدت‌های آیت الله مصباح در دفاع از مکتب شیعه و ایستادگی در مقابل هجمه ‌ها و شبهات گفت: این عالم فرزانه در این مسیر اسوه و نمونه بود.

به گزارش نافع، حجت الاسلام احمد حسین فلاحی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر همدان اظهار داشت: عالما و اندیشمندان زیادی در هزار سال گذشته قلعه محکمی برای دین خدا بودند و خود را فدا کردند اما آیت الله مصباح تمام ظرفیت و توان خود را برای حفاظت و دفاع از دین خدا به کار گرفته و کارشناسی وارد میدان شد.

وی تصریح کرد:  ۶ هزار عنوان کتاب علیه شیعه نوشته شده که ۷۰ درصد آنها پس از انقلاب بوده و صدها بار منتشر شده است.

نماینده مردم همدان در خانه ملت افزود: در ابعاد داخلی هم هجمه های بسیاری برعلیه دین اسلام صورت گرفت و آیت الله مصباح برای حفاظت از مکتب شیعه و آرمانهای دینی به پاخواست و این هجمه ها را کنار زد.

او خاطرنشان کرد: هیچ کسی قدرت مناظره با آیت الله مصباح را نداشت زیرا می دانستند او با اعتقادات و دانش قوی خود ریشه و منشا آنها را نشانه قرار می دهد.

حجت الاسلام فلاحی به تمجیدهای رهبر معظم انقلاب از آیت الله مصباح اشاره کرد و گفت: شایسته نیست که عده ای پس از مرگ هم او را با انتقاد و اندیشه های باطل خود خطاب قرار می دهند.

وی افزود: این عالم بزرگ مسائل پیچیده را بسیار ساده بیان می کرد و آموزه های او در کنار تفکرات آیت الله مطهری برای جوانان ما راه گشا است. 

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شهید قاسم سلیمانی که همه آزادی خواهان جهان به او افتخار می کنند حاصل اندیشه ها و پرورش یافته در مکتب شیعه و اساتیدی همچون آیت الله مصباح است. 

حجت الاسلام فلاحی ولایت فقیه را رکن رکین انقلاب اسلامی دانست و افزود: آیت الله مصباح در دفاع از ولایت فقیه از نسل جوان و دانشجویان و طلاب شاگردهای بسیار تربیت کرد که آثارش هنوز پابرجاست.

وی یادآوری کرد: در مسیر حمایت و پیروی از ولایت فقیه راه روشن و هدایتگر نسل جوان ما همان راه علمای گرانقدری مانند مصباح یزدی و شهدایی نظیر شهید سلیمانی است. 

آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی عضو فقید مجلس خبرگان رهبری و رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بدلیل بیماری، عصر جمعه ۱۲ دی دار فانی را وداع گفت.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت