وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 17 دى 1399 ساعت 07:45   |   کد مطلب: 40456
معاون توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه آب روستای «چشمه ملک» در دیوین از طریق چشمه‌ها انجام می‌شود که امسال یکی از آنها لایروبی شده است گفت: این چشمه‌ها روباز نیست بنابراین آلودگی ایجاد نمی‌شود؛ ضمن اینکه آب با خط مستقیم وارد مخزن شده و پس از گندزدایی به دست مشترکان می‌رسد.

به گزارش نافع، معاون توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان همدان در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه چشمه ملک حدود ۸۷ خانوار دارد اظهار کرد: این روستا چهار کیلومتر شبکه توزیع آب و سه کیلومتر خط انتقال دارد.

حمیدرضا نیکداد با بیان اینکه محل تامین آب این روستا از سه دهنه چشمه است افزود: در این روستا مخزن ۱۰۰ متر مکعبی بتنی هم احداث شده که آب پس از گندزدایی وارد این مخزن شده و آنها استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه تامین آب این روستا از طریق این چشمه‌هاست که امسال یکی از آنها لایروبی شده است بیان کرد: این چشمه‌ها روباز نیست بنابراین آلودگی ایجاد نمی‌شود.

معاون توسعه آب شرکت آب و فاضلاب همدان ضمن تاکید بر اینکه آب با خط مستقیم وارد مخزن شده و پس از گندزدایی به دست مشترکان می‌رسد گفت: در برخی از ماه‌های گرم سال که حداکثر۴۰ روز است چشمه‌ها با کمبود آب مواجه می‌شوند که از رودخانه هم کمک گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه آب رودخانه نیز قبل از اینکه به دست مشترکان برسد، گندزدایی می‌شود گفت: آب رودخانه مستقیم به شبکه خانگی وصل نیست، این روستا جزو روستاهای زیرپوشش آبفا به شمار می‌رود.

نیکداد در پایان سخنانش از نمونه‌گیری آب این روستا به طور مستمر خبر داد و اظهار کرد: این روستا شبکه جمع‌آوری فاضلاب هم دارد که به کلکتور همدان وصل است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت