وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 14 دى 1399 ساعت 11:07   |   کد مطلب: 40448
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورا تأکید کرد:
جلوگیری از رشد قارچ‌گونه مغازه‌های ضایعاتی در همدان
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان از فعالیت 180 واحد جمع‌آوری و تفکیک ضایعات و بازیافت در شهر همدان خبر داد و گفت: در کمیسیون ماده ۲۰ تلاش کنید تا از رشد قارچ‌گونه مغازه‌های ضایعاتی جلوگیری شود.

کامران گردان در جلسه مشترک کمیسیون‌های خدمات شهری و همچنین حقوقی و رسیدگی به شکایات مردمی شورا با تأکید بر اینکه طرح‌های جمع‌آوری ضایعات و بازیافت زباله شهری باید احیا شود؛ اظهار کرد: مناطق مختلفی در سطح شهر به‌دلیل فعالیت غیرمجاز مغازه‌های ضایعاتی آلوده شده‌اند که این مهم تهدید سلامت شهروندان به ویژه با وجود بیماری کرونا را به دنبال دارد؛ از این‌رو سازمان پسماند شهرداری همدان باید نسبت به کاهش مغازه‌های ضایعاتی در سطح شهر، اقدام عملیاتی صورت گیرد.

گردان افزود: وضعیت بحرانی پسماند باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد؛ از این‌رو باید سازمان پسماند شهرداری همدان هرچه سریع‌تر نسبت به اجرای اپلیکیشن جمع‌آوری پسماند خشک به‌منظور جمع‌آوری و تفکیک ضایعات و بازیافت در شهر به‌منظور حفظ منابع طبیعی و محیط‌زیست برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان، اقدام کند.

وی ادامه داد: با کلیات طرح اجرای اپلیکیشن موافقت کردیم؛ اما به‌دلیل تخصصی‌تر شدن حوزه سخت‌افزاری آن، مردم، مغازه‌ها و زباله‌گردهای ضایعاتی، گرفتار شده‌اند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان معتقد است: شهرداری همدان باید برنامه منسجمی در حوزه مدیریت پسماند به‌کار گیرد تا به صورت قطعی، بخشی از اقدامات مربوط با جمع‌آوری و بازیافت زباله برطرف شود.

گردان با توجه به اینکه مردم، زباله‌گرد و مغازه‌دار ضایعاتی و همچنین اعضای شورای شهر نسبت به وضعیت زباله‌های شهری ناراضی هستند؛ گفت: در حال حاضر یکی از درآمدهای پایدار شهرداری از بین رفته است.

وی با اشاره به اینکه رعایت مرّ قانونی از اهمیت بالایی برخوردار است؛ بیان کرد: بر اساس اعتراض ضايعات جمع‌كن‌هاي شهر همدان نسبت به واگذاري فرآيند جمع‌آوري ضايعات خشك سطل‌هاي زباله شهري به بخش خصوصي و درخواست‌های آنان مبنی بر ثبت و شکل‌گیری شرکت تعاونی؛ انتظار می‌رود این مهم مورد پیگیری قرار گیرد تا فرآیند کار بهبود یابد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان در پایان تأکید کرد: در حال حاضر بر اساس مزایده واگذاري فرآيند جمع‌آوري ضايعات خشك سطل‌هاي زباله شهري به بخش خصوصي و قرارداد موجود در این زمینه، در چارچوب قانون عمل شود تا در نهایت پس از شکل‌گیری تعاونی زباله‌گردها، تصمیم‌گیری کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت