وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 30 آذر 1399 ساعت 11:24   |   کد مطلب: 40421
رییس پلیس راه استان همدان گفت: ۴۰ درصد خودروهای عبوری از جاده‌های این استان تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیر چرخ به همراه ندارند.

سرهنگ رضا عزیزی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: با توجه به قرار داشتن در فصل سرد سال و کوهستانی و برفگیر بودن جاده‌های همدان همراه داشتن تجهیزات زمستانی برای تردد در جاده های کوهستانی الزامی است.

وی اضافه کرد: تجهیزات زمستانی تنها شامل زنجیر چرخ نیست بلکه سیستم فنی خودرو، لاستیک، شیشه شور، برف پاک کن و چراغ های خودرو نیز باید پیش از حرکت کنترل و راننده از سالم بودن آنها اطمینان یابد.

رییس پلیس راه استان همدان افزود: لاستیک نیمی از خودروهای عبوری از جاده های این استان صاف و فاقد «آج» لازم بوده و چنانچه سطح جاده لغزنده باشد خودرو به علت صاف بودن لاستیک از مسیر اصلی خارج می شود.

سرهنگ عزیزی از رانندگان خواست نسبت به تجهیز خودرو پیش از حرکت توجه داشته باشند در غیراینصورت چنانچه وارد جاده شوند علاوه بر آسیب زدن به خود و خودروشان، به وسیله نقلیه دیگران نیز خسارت وارد می کنند.

وی گفت: هم اینک جاده های این استان باز و تردد روان در آن جریان دارد و در برخی نقاط به علت ذوب شدن برف و برودت هوا به صورت مقطعی شاهد یخ زدگی سطح جاده به طول پنج تا ۳۰ متر هستیم.

رییس پلیس راه استان همدان بیان کرد: رانندگی در این شرایط بسیار خطر آفرین است چرا که راننده با سرعت در حال تردد بوده و یکباره به سطح لغزنده رسیده که به علت استفاده ناگهانی از ترمز از مسیر اصلی خارج و واژگون می شود.

سرهنگ عزیزی خواستار تردد با سرعت مطمئنه، پرهیز از ترمز ناگهانی در صورت رسیدن به سطح لغزنده، کاهش سرعت با رسیدن به نقاط دارای یخ زدگی و حفظ آرامش و خونسردی و پرهیز از عجله برای رسیدن به مقصد شد.

استان همدان دارای پنج هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع راه شامل بزرگ راه، آزادراه، جاده های اصلی، فرعی و روستایی است.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت