وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 21 آذر 1399 ساعت 14:58   |   کد مطلب: 40409
مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان گفت: هشت رستوران متخلف طی یک هفته گذشته در سطح استان به علت رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی پلمب شد.

به گزارش نافع، «لیدا رفعتی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: ۲۱۳ رستوران و غذاخوری در این استان فعالیت دارند که از این تعداد ۸۹ واحد در یک هفته گذشته مورد بازرسی قرار گرفتند که ۹ واحد به دلیل تخلف در رعایت پروتکل های بهداشتی پلمب شد.

وی با بیان اینکه متصدیان ۱۷ رستوران متخلف نیز به مرجع قضایی معرفی شدند، افزود: نتایج بازرسی های به دست آمده همچنین موید این است که در ۷۹ واحد خدمات دهندگان و ۷۰ واحد خدمات گیرندگان از ماسک استفاده کردند، همچنین ۸۴ درصد رستوران‌ها پروتکل های مرتبط با فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کردند.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان بیان کرد: ۴۸ واحد متخلف شامل ۲۵ واحد سوپر مارکت و خواروبار فروشی، ۱۴ نانوایی، هشت رستوران و  یک مطب به علت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی در یک هفته گذشته پلمب شدند.

رفعتی ادامه داد: همچنین مدیر و متصدیان ۳۸۰ واحد متخلف در سطح استان به مرجع قضایی معرفی شدند که شامل ۱۲۶ کارگاه و صنایع کوچک (کمتر از ۲۵ نیرو)، ۱۳۲ سوپر مارکت و خواروبار فروشی، ۵۶ نانوایی، ۱۷ رستوران، ۱۶ فروشگاه زنجیره‌ای،  ۱۲ مطب، ۶ آرامستان و سایر واحدها هستند.

وی اظهار داشت: میانگین رعایت پروتکل فاصله‌گذاری اجتماعی در مراکز خدمت رسان استان ۷۸ درصد است و بخش کشاورزی و دامپروری با ۲۶ درصد، پایانه مسافربری برون شهری با ۵۶ درصد، پلیس +۱۰ با ۶۴ درصد، زندان ۷۱ درصد، دفاتر پیشخوان ۷۴ درصد، سوپر مارکت ها ۷۶ درصد و بانک ها و نانوایی ها با ۷۹ درصد کمترین میزان توجه به پروتکل فاصله‌گذاری اجتماعی را دارند.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان گفت: ۳۵ هزار و ۴۱۲ مرکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و تهیه، توزیع و طبخ موادغذایی در این استان فعالیت دارند که در یک هفته گذشته چهار هزار و ۳۷۰ مورد بازرسی از این واحدها انجام شده است.

منبع:ایرنا
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت