وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 11 آذر 1399 ساعت 10:50   |   کد مطلب: 40385
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان از راه‌اندازی و فعالیت ۲ واحد تولید و بسته‌بندی الکل در همدان خبر داد و گفت: این استان در زمینه تولید این محصول بهداشتی هم به خودکفایی رسیده است.

حمیدرضا متین روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: یک واحد تولیدکننده الکل با ظرفیت ۲۶ هزار تُن در شهرک صنعتی بوعلی راه‌اندازی شده و در حال تولید است. 

او گفت: در شهرک صنعتی ویان نیز به تازگی پروانه بهره برداری برای یک واحد صادر کرده‌ایم که الکل را از خراسان وارد و بسته‌بندی می‌کند. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان خاطرنشان کرد: الکل تولید شده در این ۲ واحد صنعتی از طریق واحدهای صنفی و مراکز فروش اقلام بهداشتی در اختیار مردم قرار می‌گیرد و بخش قابل توجهی از آن روانه بیمارستانها می‌شود. 

به گفته متین روزانه چهار تا پنج هزار لیتر الکل در استان مصرف می‌شود و مازاد آن به سایر استانها که نیاز داشته باشند ارسال می‌شود. 

او با بیان اینکه در زمینه تولید ماسک هیچ مشکل و کمبودی در این استان نداریم افزود: با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی چند واحد تمام و نیمه اتوماتیک مشغول تولید انواع ماسک هستند و ظرفیت دوخت و دوز ماسک در استان از روزانه ۵۰۰ هزار عدد فراتر رفته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: افزون بر۲۰ چادر در مناطق مختلف شهر همدان برای عرضه ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده به نرخ دولتی دایر شده است و بر اساس ارزیابی ها، مردم از این طرح رضایت دارند. 

متین با اشاره به خودکفایی همدان در تولید اقلام بهداشتی خاطرنشان کرد: در زمینه مواد شوینده مانند مایع ظرفشویی، صابون مایع و وایتکس علاوه بر تامین نیاز استان، نیازمندی چند استان دیگر را هم برطرف می‌کنیم.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت