وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 11 آذر 1399 ساعت 07:54   |   کد مطلب: 40380
این بار پویش «در خانه بمانیم کتاب بخوانیم» به مناسبت سالروز شهادت بزرگمرد تاریخ ایران زمین، شهید سید حسن مدرس به سراغ کتاب «چای خوش‌عطر پیرمرد» رفته است.

به گزارش نافع، ویروس کرونا همچنان در حال جولان دادن است و به خون مردم تشنه. این بار دوای درد دوری است و دوستی. به همین دلیل است که اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با همکاری خبرگزاری فارس همدان از همان روزهای اول پویش «در خانه بمانیم کتاب بخوانیم» را راه‌اندازی کرد تا از زمانی که در خانه هستیم بیشتر استفاده کنیم و کتاب بخوانیم. هر بار با معرفی یک کتاب و خوانش بخشی از آن در خدمت مخاطبان خواهیم بود، همه شما می‌توانید برای ما کتاب بخوانید و به hamedanpl در شبکه اجتماعی اینستاگرام ارسال کنید.

امروز به مناسبت شهادت آیت‌الله سیدحسن مدرس کتاب چای خوش عطر پیرمرد را معرفی و بخش از آن را خواهیم خواند. کتاب «چای خوش عطر پیرمرد» نوشته سید سعید هاشمی در پاییز ١٣٩٨ توسط انتشارات عهد مانا و در ١۴۴ صفحه منتشر شد و در همین مدت کوتاه به چاپ پنجم خود نیز رسیده است.

نام کتاب از چای‌های مشهور سیدحسن مدرس که برای میهماناش می‌ریخت، گرفته شده است. برای او فرقی نداشت که در مقابلش یک انسان معمولی نشسته شده است، یا وزیر و وکیل عهد قاجار و پهلوی او با همین چای از میهمانش پذیرایی می‌کرد.

این کتاب شامل داستان‌های کوتاهی از زندگی شهید سید حسن مدرس است که تا حدود زیادی مخاطب را با شخصیت و منش او آشنا می‌کند، شهید مدرس، از جمله شخصیت‌های تأثیرگذاری است که در اذهان مردم، ناشناخته و مجهول باقی مانده و در آثار محدودی به ایشان پرداخته شده است.

سید سعید هاشمی، نویسنده کتاب، از معدود شاعران معاصر است که به نویسندگی کتاب‌های طنز کودک و نوجوان می‌پردازد. او در چند جشنواره، موفق به کسب عناوین متعددی شده و آثار زیادی در قالب شعر، داستان و نثر ادبی در کارنامه خود دارد.

منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت