وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 10 آذر 1399 ساعت 10:32   |   کد مطلب: 40379
مدیر شبکه بهداشت و درمان نهاوند گفت: به منظور اجرای طرح شهید سلیمانی سه تیم عملیاتی شامل تیم‌های مراقبتی و نظارتی، حمایتی و عملیاتی برای مقابله با کرونا فعال هستند .

به گزارش نافع، سیامک دانشور در مراسم آغاز به کار طرح «حاج قاسم سلیمانی» در نهاوند اظهار کرد: در بحث کرونا یکی از مهمترین مباحث، پیشگیری است که یکی از راهکارهای پیشگیری از ابتلا به این ویروس نیز قطع تماس با افراد آلوده است.

وی با بیان اینکه هدف اصلی این طرح جلوگیری از تماس افراد آلوده و قرنطینه شدن افراد مبتلا تا بهبودی کامل است افزود: حفاظت از گروه‌های آسیب‌پذیر شامل سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای، تعیین و اعلام هوشمند و هدفمند محدودیت‌ها و تقویت فرایند درمان سرپایی و کاهش حداکثری موارد بستری از دیگر راهبردهای مصوب در اجرای طرح شهید سلیمانی است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان نهاوند افزود: در شهرستان نهاوند مجموعا ۷۸ خانه بهداشت وجود دارد که در کنار پایگاه مقاومت که در مناطق روستایی قرار دارند بسیجیان با نیروهای خانه بهداشت برای شناسایی مبتلایان به کرونا همکاری می‌کنند.

وی با بیان اینکه در این طرح شهرستان نهاوند به ۲۰ منطقه تقسیم شده که هشت منطقه آن در سطح شهر و بقیه در مناطق روستایی مستقر هستند افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها بسیجیانی که با ما همکاری دارند با مراجعه به منازل، بیماران کرونایی را شناسایی و در صورت مثبت بودن تست آنها به مراکز درمانی و خانه‌های بهداشت معرفی می‌کنند.

دانشور اجرای این طرح را در دو بازه زمانی یک ماهه و سه ماهه عنوان کرد و گفت: طی هدفگذاری‌ طی این مدت باید حداکثر ۳۰ درصد از میزان فوتی‌ها و مبتلایان در طول یک ماه و حداکثر ۵۰ درصد آنان نیز در طول سه ماه پایین بیاید.

وی افزود: به منظور اجرای طرح شهید سلیمانی سه تیم عملیاتی شامل تیم‌های مراقبتی و نظارتی که کار آنها شناسایی افراد مشکوک است، تیم‌های حمایتی و تیم‌های عملیاتی هستند که با در اختیار گذاشتن وسیله نقلیه کار سرکشی به منازل انجام می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند در پایان گفت: با توجه به اینکه طرح شهید قاسم سلیمانی یک طرح ملی است بنابراین باید همه ادارات باید پای کار باشند و در اجرای این طرح همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت