وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 8 آذر 1399 ساعت 14:37   |   کد مطلب: 40374
متخصص زنان و زایمان گفت: اگر تولد در روز خاص و یا تاریخ لاکچری منجر به زایمان زودهنگام یا دیرهنگام نوزاد شود و به علت القای کاذب زایمان از طریق آمپول اُکسی‌توسین یا سزارین انتخابی باشد عوارض جبران ناپذیری برای مادر و نوزاد خواهد داشت.

عاطفه سمایی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، افزود: تبعات ناخوشایندی همچون پارگی رحم، خونریزی های شدید بعد از زایمان، سخت زایی در مواردی که زایمان به تأخیر انداخته می شود و عوارضی همچون تولد نوزاد نارس، بستری نوزاد به علت مشکلات تنفسی و ... در القای زودرس زایمان اتفاق خواهد افتاد.

وی با تأکید بر اینکه موارد فوق عوارضی بوده که اولیاء در ایجاد آن مقصر هستند و بزرگترین جنایت در حق نوزادان بی گناه است، تصریح کرد: اصرار نابه جای والدین در برخی موارد چون موجب تولد نوزاد نارس می شوند، اشتباه است و اگر منجر به مشکلات تنفسی نوزاد شود، جرم قلمداد می شود.

سمایی در ادامه سلطه فضای مجازی در مناسبات خانوادگی را یکی از عمده دلایل تقاضای برخی از والدین برای متولد شدن نوزاد خود در یک روز خاص و یا لاکچری دانست و گفت: در برخورد با چنین مواردی تبعات و پیامدهای تولد زود و یا دیرهنگام نوزادان برای مادران تبیین میشود که البته در این مورد نیز برخی از مادران اصرار همسران خود را به عنوان علت خاص خود برای تولد نوزاد خود در روز لاکچری مطرح می کنند.

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی اسدآباد با بیان اینکه درخواست والدین نوزاد برای تولد نوزادشان در یک روز لاکچری واقعاً دردناک و پرغصه است، یادآور شد: اصرار بر تولد در روز خاص توسط اولیاء نشانه غفلت از وظایف اصلی و جایگاه حقیقی والدین در تربیت و ساخت آینده کودکان دارد.

منبع:ایسنا

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت