وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 29 آبان 1399 ساعت 08:00   |   کد مطلب: 40359
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان همدان با تاکید بر اینکه کتاب باید به عنوان یک ضرورت اساسی زندگی معرفی شود گفت: مسوولان موظف هستند دسترسی آسان مردم به کتاب را فراهم کنند.

به گزارش نافع، حجت الاسلام محمدهادی نظیری  در گفت‌وگو با خبرنگار ما با گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی، کتاب را سرمایه ارزشمند وجودی انسان فرهیخته دانست و افزود: مسوولان وظیفه دارند برای داشتن نسلی سالم، در راستای ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی و دسترسی آسان به کتاب، به وظیفه حساس و سنگین خود در نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در جامعه عمل کنند.

وی با بیان اینکه کتاب بهترین فرصت و ظرفیت برای مشارکت در اندیشه و بهره‌مندی از فکر و خلاقیت و نوآوری دیگران است، اظهار داشت: انسان با غنیمت شمردن این فرصت، انس و الفت خود را با کتاب و دانش بیشتر کند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان همدان ادامه داد: انتقال دانش،ایده،تجربه و بینش خوب به دیگران، ظرفیتی است که در فضای بشریت ایجاد شد تا انسان، علمی را که آموخته و فنی را که کسب کرده در  اختیار دیگران که از آن دانش بی بهره اند قرار دهد.

حجت الاسلام نظیری، مطالعه کتاب را مشارکت در اندیشه دیگران دانست و عنوان کرد: با استفاده از این ظرفیت بر توانایی های معرفتی خود با بهره‌گیری از کتاب و کتابخوانی بی‌افزاییم.

وی با ابراز نگرانی از کاهش سرانه مطالعه در جامعه، دلیل آنرا نبود فرهنگ‌سازی از سوی ارگان‌های فرهنگی و دانشگاهی دانست و خاطرنشان کرد: دیگر مشکلات از جمله گرانی کتاب، نبود فرهنگ مطالعه، بی توجهی کافی ارگان‌های فرهنگی به موضوع کتاب، نبود صرفه اقتصادی ناشران و کتابفروشی‌ها هر روز کتاب را به حاشیه می‌راند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان همدان با یادآوری وضعیت کنونی ناشی از شیوع کرونا، توصیه کرد: با پر رنگ کردن فعالیت‌های کتابخوانی در فضای مجازی، از این وضعیت بهترین بهره را ببریم و این فرهنگ را در محیط خانواده زنده نگه داریم.

حجت الاسلام نظیری با بیان اینکه ظرفیت مساجد فرصتی برای گسترش فرهنگ کتابخوانی در میان نسل نو و افزایش حضور جوانان در مساجد است، افزود: در این راستا به روستاهایی که مسجد آن دارای شبستان است، کتاب اهدا شد.

امسال نیز همزمان با بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار دانایی؛ مانایی این رویداد بزرگ فرهنگی از شنبه ۲۴ آبان تا۳۰ آبان ماه جاری در سراسر کشور و بیشتر با محوریت فضای مجازی به دلیل شیوع ویروس کرونا در حال برگزاری است.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت