وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 24 آبان 1399 ساعت 07:20   |   کد مطلب: 40348
مدیر اداره دامپزشکی ملایر از انجام بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ مورد بازرسی از واحدهای مواد خام دامی و لبنی در ملایر خبر داد.

ابراهیم نعمت‌گرگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما در ملایر از انجام بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ مورد بازرسی از واحدهای مواد خام دامی و لبنی در ملایر در مهرماه اظهار کرد: در راستای خدمات‌دهی و بهداشت مواد خام دامی و لبنی امسال یک‌هزار و ۲۷۱ مورد بازرسی توسط اداره دامپزشکی از واحدهای مختلف انجام شده است.

وی با بیان اینکه در بازرسی‌های انجام شده هشت تن مواد خام دام لبنی از واحدهای تولیدی کشف و معدوم شد افزود: در این مدت ۱۷ هزار قطعه مرغ در کشتارگاه از چرخه مصرف خارج شد.

مدیر اداره دامپزشکی شهرستان ملایر تصریح کرد: در این مدت ۵ هزار و ۵۰۰ راس کشتار دام انجام شده و دو تن مواد خام دامی نیز در کشتارگاه ضبط شد.

وی با بیان اینکه طرح پایش کامل واحدهای عرضه مواد خام دامی و لبنی نیز در سطح شهرستان انجام شده   تصریح کرد: طی بازرسی‌ از واحدهای عرضه مواد خام دامی و لبنی در مهرماه سه واحد عرضه نیز پلمب شده، یک واحد قصابی متخلف شناسایی، یک مورد پلمب کشتارگاه ماکیان و سه مورد نیز معرفی به تعزیرات حکومتی نیز انجام شده است.

نعمت‌گرگانی با بیان اینکه با توجه به افزایش شیوع بیماری کرونا بازرسی‌ها و رعایت موارد بهداشتی ما نیز تشدید شده است گفت: در این ایام اسقرار سیستم‌های تب‌سنجی در واحدهای تولیدی برای پرسنل و کنترل تردد  پرسنل، ضد عفونی اتوماتیک در مبادی و ورودی‌های واحدهای تولیدی  و کارخانه ها انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در هفته‌های گدشته در راستای مقابله با آنفولانزای طیور جلسه ستاد آنفلوآنزا در شهرستان تشکیل شد گفت: هیچ مورد مهمی از آنفلوآنزای پرندگان در شهرستان نداشتیم.

مدیر اداره دامپزشکی ملایر با بیان اینکه به صورت مستمر گزارش‌ها را در این زمینه داریم اظهار کرد: با همکاری محیط زیست پایش پرندگان آزاد پرواز را نیز داشتیم و اگر این پرندگان تلفاتی داشته باشند رصد می‌شود.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون دام‌های عشایر نیز در حال انجام است گفت: واکسیناسیون 150 هزار    طیور بومی نیز در روستا در مقابله با بیماری نیوکاسل و آنفولانزای طیور در حال انجام است.

نعمت‌گرگانی با بیان اینکه جوجه‌ریزی در مهرماه پایین آمده است افزود: این موضوع خود باعث کاهش تولید مرغ نسبت به ماه‌های قبل شده که به خاطر افزایش قیمت نهادهای دامی بوده است.

منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت