وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 18 آبان 1399 ساعت 13:20   |   کد مطلب: 40327
معاون درمان دانشکده علوم پزشکی اسدآباد با بیان اینکه مراجعه به موقع بیماران مبتلا به کرونا به مراکز درمانی در درمان موثر است گفت: اخیرا افرادی به بیمارستان مراجعه می‌کنند که بیش از یک هفته درگیر تنگی نفس و تب و لرز بوده‌اند و وقتی به بیمارستان مراجعه می‌کنند تمام ریه درگیر شده است.

به گزارش نافع، عاطفه سمائی در گفت‌وگو با خبرنگارما  در همدان با بیان اینکه شایع‌ترین علت مرگ و میر بیماران کرونایی در کشور مراجعه دیرهنگام به بیمارستان است اظهار کرد: بزرگترین نگرانی ما با شروع فصل پاییز و تغییر دما، همپوشانی بیماری‌هایی چون سرماخوردگی، آلرژی و آنفلونزای فصلی با کرونا است.

وی خاطرنشان کرد: باید بپذیریم در این شرایط هر بیماری با علائم مشابه بیماری‌ها را باید فرض بر کرونا گذاشته و با مراجعه به پزشک، شدت بیماری و درگیری ریه مشخص شود.

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی اسدآباد عنوان کرد: پس از مشخص شدن موضوع لازم بوده ضمن رعایت قرنطینه و حراست از اطرافیان، آغاز درمان یا بستری مورد بررسی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه طی دو هفته اخیر متاسفانه شاهد بیماران بدحالی هستیم که بیش از یک هفته درگیر تنگی نفس و تب و لرز بوده‌اند و وقتی به بیمارستان مراجعه می‌کنند که تمام ریه درگیر شده است گفت: مراجعه به موقع برای درمان موثر است.

سمائی تاکید کرد: لازم است مردم از اضطراب و نگرانی بی‌مورد دوری کنند و بدانند با داشتن تغذیه و استراحت مناسب، پرهیز از استرس و مراجعه به موقع به مراکز ۱۶ ساعته در صورت بروز علائم، می توانند حتی در صورت ابتلا به سرعت سلامتی خود را بازیابند.

وی با بیان اینکه افراد مشکوک به جای انکار و فرافکنی در صورت بروز علائم سریعا به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کنند افزود: برپایی دورهمی، تجمع، تردد غیرضروری در سطح شهر و خروج بدون ماسک از منزل نیز مواردی است که باید همشهریان از آن بپرهیزند.

منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت