وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 7 آبان 1399 ساعت 08:27   |   کد مطلب: 40264
دبیر نهضت سواد رسانه انقلاب اسلامی در استان همدان از آموزش بیش از ۱۰۰ مدرس سواد رسانه در سطح استان خبر داد و گفت: به شرط فراهم بودن زیرساخت‌ها در یک چشم انداز پنج ساله ۷۰ درصد جمعیت استان از آموزش‌های سواد رسانه برخوردار خواهند شد.

به گزارش نافع، سمیه نوش‌آبادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما در همدان با اشاره به آغاز به کار نهضت سواد رسانه انقلاب اسلامی از سال ۹۷ اظهار کرد: هدف این مجموعه پرورش نیروهای متعهد و متخصص در زمینه سواد رسانه و کمک به تربیت انسان رسانه‌ای است تا ضمن برخورداری از قدرت تحلیل و اطلاعات رسانه‌ای در فضای مجازی منفعل نباشد. 

وی با اشاره به وجود سه دیدگاه «خوش‌بین»، «بدبین» و «واقع‌بین» در فضای مجازی تأکید کرد: هدف ما گسترش دیدگاه واقع‌بینی در جامعه است و چنانچه بتوایم این دیدگاه را گسترش دهیم آسیب‌ها را به صورت حداقلی و فرصت‌ها را به صورت حداکثری خواهیم داشت.

دبیر نهضت سواد رسانه انقلاب اسلامی در استان همدان در خصوص این نهضت افزود: به شرط فراهم بودن زیرساخت‌ها در یک چشم انداز پنج ساله ۷۰ درصد جمعیت استان از آموزش‌های سواد رسانه برخوردار خواهند شد زیرا استفاده از رسانه های اینترنتی در جامعه رو به افزایش بوده و برخورداری از سواد رسانه نیز یک ضرورت است.

نهضت سواد رسانه انقلاب اسلامی آماده ارائه خدمات آموزشی رایگان به مدارس و مراکز آموزشی

وی گفت: به لطف خدا در حال حاضر در استان بیش از ۱۰۰ مدرس سواد رسانه داریم که همه آنها در این نهضت آموزش‌های لازم را دیده‌اند و آماده ارائه آموزش‌های همگانی به مردم و ارگانهای دولتی هستند.

نوش‌آبادی با بیان اینکه دو سامانه آموزش مجازی نسرا و بصیر برای آموزش‌های از راه دور در شرایط کرونا با ظرفیت برگزاری کلاس‌های چند صد نفره فعال هستند اظهار کرد: با توجه به شرایط همه‌گیری کرونا و آموزش‌های مجازی مدارس اگر به فکر سواد رسانه دانش آموزان و والدین نباشیم فرصت آموزش مجازی به تهدیدی جدی بدل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در این مورد قبل از ایجاد آسیب‌های جدی برای دانش‌آموزان چاره‌اندیشی کرد تصریح کرد: نهضت سواد رسانه انقلاب اسلامی به عنوان متولی رسمی آموزش سواد رسانه در کشور آماده ارائه خدمات آموزشی رایگان به همه مدارس و مراکز اموزشی استان است و در این مسیر از هیچ کوششی فروگذاری نخواهد کرد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت