وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 10 مهر 1399 ساعت 08:47   |   کد مطلب: 40199
استاندار همدان گفت: پرونده ثبت جهانی تپه هگمتانه تا عید تعیین تکلیف می‌شود.

به گزارش نافع، سید سعید شاهرخی  در نشست با فعالان و مسئولان تشکل‌های صنعت گردشگری استان اظهار کرد: عنوان «همدان، پایتخت تاریخ و تمدن ایران» یک برند جهانی برای این دیار است که باید از آن توسعه و تقویت صنعت گردشگری بهره‌برداری درست انجام گیرد..

وی با اشاره به ظرفیت‌های بی‌نظیر همدان در حوزه گردشگری گفت: این دیار تاریخی در سال ۲۰۱۸ پایتخت گردشگری آسیا شناخته شد که این مهم نشان از ظرفیت بالای آن دارد.

استاندار همدان از تعیین تکلیف پرونده ثبت جهانی تپه هگمتانه تا عید خبر داد و افزود: با توجه به ظرفیت طبیعی و تاریخی همدان، می‌توانیم در جذب گردشگر موفق‌تر از قبل عمل کنیم که این مهم نیاز به برنامه‌ریزی بلندمدت دارد.

وی توسعه استان را در گرو رفع موانع صنعت گردشگری دانست و تأکید کرد: با همدلی، مقاومت و مدارا از شرایط کرونا عبور خواهیم‌ کرد و مشکلات را پشت‌ سر خواهیم‌ گذاشت.

شاهرخی با اشاره به اینکه کرونا، تمام بخش‌های اقتصادی دنیا را با چالش مواجه کرده که در این میان صنعت گردشگری خسارت زیادی را متحمل شد گفت: به منظور حمایت از صنعت گردشگری و تقویت اقتصاد و معیشت مردم، در برابر بعضی اقدامات ایستاده‌ایم.

وی ضمن اینکه از دستگاه‌های مختلف اجرایی خواست از صنعت گردشگری حمایت کنند افزود: رسانه‌های استان، افکار عمومی و بنگاه‌های موجود در سطح استان نیز باید از این صنعت حمایت لازم را داشته باشند.

استاندار همدان گفت: پیشنهادات تشکل‌های گردشگری برای رفع مشکلات این حوزه، در قالب بسته‌ای با عنوان «بسته حمایتی صنعت گردشگری» به استانداری ارائه شود تا مورد بررسی قرار گیرد.

منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت