وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 4 مهر 1399 ساعت 12:41   |   کد مطلب: 40192
در یادواره شهدای ورزشکار استان همدان؛
3 کتاب مرتبط با شهدای ورزشکار استان همدان رونمایی شد
همزمان با یادواره شهدای ورزشکار استان همدان 3 کتاب مربوط به شهدای ورزشکار که به همت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تدوین شده، رونمایی شد.

به گزارش نافع، آئین یادواره شهدای ورزشکار استان همدان که با حضور حاجی بابایی، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، سردار فرجی، جانشین سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان و تنی چند از مسئولین و یادگاران 8 سال دفاع مقدس برگزار شد.

در این مراسم محسن جهانشیر، تصریح کرد: استان همدان دارای 8 هزار شهید گلگون کفن است که از این تعداد 700 نفر آنها به عنوان «شهدای ورزشکار» شناسایی شده اند.

وی افزود: از این تعداد براساس تعریف سازمان بسیج ورزشکاران، اسامی143 شهید والا مقام که دارای حکم قهرمانی، کارت مربیگری و هر نوع مدرک ورزشی دیگر پیش از حضور در مناطق عملیاتی بوده‌اند در سامانه شهدای ورزشکار ثبت شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان با بیان اینکه سردار شهید شمسی پور قبل از آسمانی شدن زحمات بسیاری برای شناسایی شهدای ورزشکار انجام داد اند و علاوه بر آن رئیس هیئت تیراندازی و مسئول بسیج ورزشکاران استان نیز بوده است، گفت: این شهید بزرگوار که برای معرفی شهدا به نسل جوان جامعه تلاش‌های بسیاری انجام داد؛ 13 اردیبهشت 1395 در عملیات جستجوی پیکر مطهر شهدا بر اثر انفجار مین به شهادت رسید.

وی تصریح کرد: امروز همه ما در هر پست و مقامی باید نگاه ویژه ای به سیره شهدای گرانقدر داشته باشیم تا از تارکی های مسیر پیش رو به سلامت عبور کنیم.

جهانشیر افزود: یکی از وظایف مهم ما در حکومت اسلامی ترویج یاد و خاطر شهدای گرانقدر و فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه خصوصا نسل جوانی است که به آن ها در ارتباط هستیم.

گفتنی است در یادواره شهدای ورزشکار استان ضمن تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم مجید صانعی، محمدحسین بشیری و سید میلاد مصطفوی و جستجوگر نور شهید علیرضا شمسی پور، 3 کتاب مربوط به شهدای ورزشکار که به همت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تدوین شده، رونمایی شدند.

منبع:ایرنا
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت