وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 23 شهريور 1399 ساعت 08:19   |   کد مطلب: 40163
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا اعلام کرد:
مراجعه ۲۶۳ بیمار مشکوک به کرونا به بیمارستان های همدان طی ۲۴ ساعت گذشته
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان از روند افزایشی مراجعه بیماران با علائم بالینی مشکوک به کرونا به بیمارستان های استان طی چند روز اخیر خبر داد.

دکتر ابراهیم جلیلی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: در اوایل ماه روند مراجعه به بیمارستان ‌ها کاهش یافته بود اما طی چند روز گذشته به علت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تجمعات و مسافرت‌ مردم در تعطیلات این روند افزایش داشته و پیش بینی می کنیم تا آخر ماه این روند افزایشی ادامه داشته باشد.

وی تصریح کرد: از آغاز شیوع کروناویروس تا امروز ۱۱ هزار و ۱۹۶ نفر مشکوک و با علائم بالینی ابتلا به کروناویروس به بیمارستان های استان مراجعه کرده اند که از این تعداد آزمایش PCR سه هزار و ۸۶۴ نفر مثبت بود که متأسفانه از این افراد ۵۱۰ نفر فوت کردند.

جلیلی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۶۳ نفر با علائم مشکوک ابتلا به کروناویروس به بیمارستان های استان مراجعه کردند که از این تعداد ۵۶ نفر بستری شدند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا تبیین کرد: در حال حاضر ۴۴۸ نفر در بیمارستان های استان بستری هستند که ۲۵ نفر در ICU وضعیت مناسبی ندارند و ۳۷ نفر نیز امروز مرخص شده اند.

جلیلی در رابطه با وضعیت کادر درمان توضیح داد: خوشبختانه تا امروز مورد فوتی در کادر درمان استان نداشتیم اما ۸۵۵ نفر از کادر درمان مشکوک ابتلا به کروناویروس بودند که از این تعداد آزمایش ۵۳۱ نفر مثبت بود و در حال حاضر نیز ۸۱ نفر تحت درمان هستند.

وی با بیان اینکه تا امروز بیش از ۱۰۰ نفر از مبتلایان به کروناویروس پلاسما دریافت کردند، تبیین کرد: تزریق پلاسمای بیماران بهبودیافته کرونایی به افراد مبتلا یک کار پژوهشی است و نتایجی که تا امروز به دست آمده نشان می دهد مدت زمان بستری این بیماران کاهش پیدا کرده و روند بهبود آنها سریع تر شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا خاطرنشان کرد: ۷۰۰ تخت برای این بیماران در استان در نظر گرفته شده که نیمی از این تخت ها خالی است و از نظر امکانات درمانی نیز مشکلی در استان نداریم.

منبع:ایسنا

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت