وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 18 شهريور 1399 ساعت 07:42   |   کد مطلب: 40133
معاون سرمایه گذاری و تامین منابع میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان جذب سرمایه‌گذار در روستای گردشگری «ورکانه» را گامی در راستای دستیابی به توسعه روستایی دانست.

علیرضا قاسمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگارما در همدان جذب سرمایه گذار را از عوامل تاثیرگذار بر رونق گردشگری روستای «ورکانه» دانست و اظهار کرد: توسعه گردشگری روستایی با ایجاد اشتغال و کاهش مهاجرت می‌تواند گامی اساسی در راستای تحقق اهداف پایدار استان است.

وی در خصوص پتانسیل بالای روستای ورکانه برای جذب گردشگر گفت: این روستا از جمله روستاهای هدف گردشگری استان همدان است که به دلیل جاذبه‌های طبیعی و تاریخی مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

معاون سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان با اشاره به احداث سفره‌خانه سنتی «مهرعلی کرد» در روستای هدف گردشگری ورکانه افزود: این سفره‌خانه که قرار است با سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد تومانی به بهره‌برداری برسد می‌تواند عامل نگه داشتن گردشگران برای ساعت طولانی‌تر در روستا باشد.

وی گردشگری را یکی از عرصه‌های مهم در اقتصاد و دارای دستاوردهای اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دانست و تأکید کرد: ایجاد امنیت سرمایه‌گذاری، برنامه‌ریزی و ارائه مشوق‌ در این صنعت به جذب گردشگر و پیشرفت در این حوزه منجر می‌شود.

قاسمی پتانسیل‌های غنی ورکانه را بهترین گزینه برای معنا بخشیدن به گردشگری روستایی دانست و گفت: در گردشگری روستایی از منابع موجود در این مناطق برای جلب و جذب گردشگر، سرمایه‌گذار، ماندگاری اهالی در روستا و پیشرفت این این منطقه به شمار می‌رود.

به گزارش فارس، بافت خانه های روستای ورکانه از سنگ لاشه ساخته شده‌اند که زیر نور به رنگ قهوه‌ای سوخته درمی‌آیند که تصاویر اروپایی دوران رنسانس را یادآور می‌شود؛ تداخل نورهایی که از بالا و پایین دیوارهای خانه‌ها را احاطه کرده‌اند با رفتن خورشید خود را بیشتر به رخ می‌کشند. تابستان‌های خنک و دلپذیر و زمستان‌های سخت و خشن دستاورد اقلیم کوهستانی ورکانه در فصل‌ بهار و تابستان علاوه بر پذیرایی اقوام کوچنده و چادرنشین، گردشگران و مسافران زیادی را به سوی خود جذب می‌کند.

از جمله جاذبه های تاریخی این روستا می‌توان به اصطبل مهری خانم با معماری منحصر به فرد مربوط به دوران پهلوی، قلعه اربابی معروف به قلعه مهری خانم و اصطبل قدیمی مربوط به دوران قاجار اشاره کرد، به دلیل پتانسیل بالای این روستا برای توسعه گردشگری روستایی، میراث فرهنگی همدان در سالهای اخیر اقداماتی از جمله احداث کمپ گردشگری، سنگفرش ورودی اصطبل مهری خانم، دور مجوز اقامتگاه بومگردی و صدور مجوز سفره خانه سنتی را صادر کرده است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت