وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 10 شهريور 1399 ساعت 17:50   |   کد مطلب: 40082
میزبانی کرمانشاه در آخرین جشن نوروز سده ۱۴ فرصت بی‌نظیری برای معرفی و توسعه گردشگری این استان خواهد بود که همدان از آن بی‌نصیب ماند، گویا مسیر گردشگری پایتخت تاریخ و تمدن به نام همدان است اما به کام کرمانشاه.

به گزارش نافع، عنوان تاریخ و تمدن ایران‌ گرچه به توصیف همدان بسیار نزدیک است اما به ظاهر بیشترین عواید به دست استان‌های همسایه می‌رسد و همدانی‌ها همچنان بدون تیم رسانه‌ای و کارشناسی پایان صف مصوبات جلسات زاگرس‌نشینان در غرب کشور ایستاده‌اند.

نخستین جلسه کمیته اجرایی مسیر گردشگری تاریخ و تمدن که در سنندج و با حضور معاونان فرهنگی شهرداران، رؤسای ادارات گردشگری شهرداری، کمیسیون‌های گردشگری و فعالان بخش خصوصی شهرهای کرمانشاه، همدان و سنندج برگزار شد، ۱۹ مصوبه به همراه داشت که یکی از اصلی ترین آنها میزبانی از رویداد نوروز و ایجاد اولین دبیرخانه مسیر گردشگری تاریخ و تمدن است که به نام کرمانشاهی ها رقم خورد.

میزبانی کرمانشاه در آخرین جشن نوروز سده ۱۴ فرصت بی‌نظیری برای معرفی و توسعه گردشگری این استان خواهد بود که همدان از آن بی‌نصیب ماند.

برگزاری اجلاس دبیران کشورهای نوروز در حاشیه این برنامه، رونمایی از نشان نوروز و کتاب محور گردشگری مسیر تاریخ و تمدن ایران، اختصاص گزارش اختصاصی ماهنامه پیام ملی یونسکو به این موضوع که در ۱۹۵ کشور دنیا توزیع می‌شود از دیگر برنامه‌ها خواهد بود.

 یکی دیگر از مهمترین مصوبات این جلسه تصویب تشکیل شورای راهبردی این مسیر گردشگری با ریاست دبیرکل دفتر ملی یونسکو و قائم‌مقامی شهردار شهری است که دبیرخانه در آن قرار دارد، خواهد بود که در سال اول کرمانشاه مسؤول دبیرخانه و سال‌های بعدی، سنندج و همدان تعیین شدند.

ثبت لوگوی مسیر گردشگری، ارائه محتوا توسط شهرها برای اپلیکیشن گردشگری، تاکید بر نقش آفرینی بخش خصوصی در راستای کمک به اهداف و راهبردهای تعیین شده، نهایی شدن وب سایت، ایجاد و نصب المان مشترک و تعیین و نام گذاری گذرهای مشترک مسیر تاریخ و تمدن در سه شهر کرمانشاه، سنندج و همدان، برگزاری نمایشگاه اقوام زاگرس‌نشین در مهر و آبان امسال و اجرای رسوم کهن ایام محرم در بخش گردشگری مذهبی از جمله سایر مصوبات این نشست بود.

معاون ارتباطات دفتر ملی یونسکو، شهرداران سنندج، همدان و کرمانشاه، رؤسای سازمان فرهنگی و ادارات گردشگری سه شهرداری مذکور، کمیسیون‌های گردشگری شورای شهرها، فرمانداران شهرستان‌های مسیر گردشگری، مدیران کل میراث فرهنگی سه استان، عضو شورای راهبردی خواهند بود.

 به زودی ستاد بزرگداشت نوروز قرار است در کرمانشاه  تشکیل شود و شورای سیاستگذاری با حضور دبیرکل دفتر ملی یونسکو و شهرداران تهران، کرمانشاه، همدان و سنندج، سازمان اکو، وزارت خارجه، میراث فرهنگی و وزارت کشور شکل خواهد گرفت که بر ایجاد صحیح مسیر گردشگری تاریخ و تمدن غرب کشور دلالت دارد.

مقرر شده نشست بعدی کمیته اجرایی در همدان انجام گیرد و به برگزاری آخرین جشن نوروز سده‌ چهاردهم پرداخته شود؛ با وجود اینکه زمان کوتاهی از تشکیل این مسیر گردشگری می‌گذرد، اما توانسته نقش مهمی برای خود ایجاد کند که بیانگر دورنمای خوب آن است اما آیا به واقع همدان از این فرصت بهره کافی را برای خروج گردشگری خود از رکود خواهد برد؟

منبع:

انتهای پیام /

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت