وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 8 شهريور 1399 ساعت 23:00   |   کد مطلب: 40077
دارالمومنین همدان در ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) انعکاس شور عزادارانی بود که برای حفظ سلامت همنوع نذورات خود را در قالب بسته‌های معیشتی بین نیازمندان واقعی تقسیم کردند.

به گزارش نافع،

عاشقان سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) در این روزها به علت شیوع ویروس کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی را مبنای کار نیک خود قرار داده و با خودداری از توزیع نذری از درب منازل خود، بسته‌های معیشتی را جایگزین کردند.

نذر این سنت دیرینه در ایام محرم سرشار از ارزش‌های انسانی و اسلامی است که در کنار همیاری و دوستی مردم، نشان دهنده فرهنگ، آداب و رسوم و عقاید مردم ایران زمین است.

توزیع بسته‌های معیشتی بین نیازمندان، متفاوت با رسم و رسوم ادوار گذشته و به دور از هیاهو و صف‌بندی مردم، به شکلی منظم و یکپارچه در سطح شهر انجام شد.

درست در روزهایی که شیوع کرونا کسب و کار بسیاری را دچار ضرر و زیان کرده و چشم صدها تن را به کمک‌های انساندوستانه مردمان دوخته‌اند.

طرح اطعام حسینی غذای گرم نیز با رعایت همه نکات بهداشتی با همکاری و همراهی خیران و نیکوکاران تهیه و برای جلوگیری از تجمع، درب منازل مددجویان، نیازمندان، سالمندان، ایتام و بیماران توزیع شد.

طرح اطعام حسینی غذای گرم نیز با رعایت کلیه نکات بهداشتی با همکاری و همراهی خیران و نیکوکاران تهیه و برای جلوگیری از تجمع، درب منازل مددجویان، نیازمندان، سالمندان، ایتام و بیماران توزیع شد.همچنین با توجه به نیاز مبرم اقشار محروم و نیازمند به برخی اقلام ضروری بهداشتی و غذایی و نیز تاکید مسوولان بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک توسط شهروندان، فرهنگ‌سازی خوبی امسال در این زمینه شکل گرفت و هزینه‌های افراد خیر و نذرکننده به تامین و توزیع این چنین نیازهایی سوق داده شد.

درست در روزهایی که طبخ غذاهای نذری هزینه‌های فراوانی را طلب می‌کند و توزیع آن نیز همواره با اسراف همراه بود، عاشقان حسینی در همدان هزینه‌های نذری خود را به تامین و توزیع اقلام بهداشتی و غذایی به شکل گسترده در بین آحاد مردم صرف کردند.

همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی بسته‌های معیشتی مردم اغلب با هدف تامین بسته‌های سلامت و معیشت کارگران ساختمانی و فصلی، دستفروش‌ها و خانواده‌هایی که زیر پوشش نهادهای حمایتی هستند، توزیع شد.

اقدامی سرشار از مهر و محبت که بیانگر اهمیت فضایل ماه محرم و مکتب امام حسین (ع) در دستگیری مظلومان جامعه به ویژه زیان دیدگان دوران کرونا بود.

این روزها فضای معنوی شهر همدان سرشار از اشک و عشق است؛ اشک در سوگ امام شهیدان و عشق در ادامه مسیر مکتب امام حسین (ع) که همانا دفاع از مظلومیت و فریادرسی به نیازمندان است.

بی تردید مشارکت مردم در این اقدام معنوی، نشانه وفاداری مردم به ولایت و اهل بیت (ع) است و عاشقان حسینی این اقدام همدلی را یک تکلیف دینی می‌دانند.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت