وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 9 شهريور 1399 ساعت 17:43   |   کد مطلب: 40071
امام جمعه ملایر گفت: همانگونه که اصحاب اباعبدالله(ع) امام حسین(ع) را تنها نگذاشتند، ما نیز اگر تشنه و تهدید شویم تحت هیچ شرایطی از حسین زمانمان دست نمی‌کشیم.

به گزارش نافع، حجت الاسلام محمدباقر برقراری روز یکشنبه در جمع عاشوراییان ملایر در مصلای حضرت ابوالفضل(ع) این شهر اظهار داشت: امروز در پرتو معرفت عاشورا، امام حسین(ع) و یزیدیان زمان را می‌شناسیم.

وی افزود: به گفته سیدحسن نصرالله امروز هم همان جنگ حسینی‌ها و یزیدیان است و یزیدیان در آمریکا و صهیونیست تجلی یافته و قصد محاصره سرزمین ما را دارند که در اردوگاه حق و حقیقت، فرمانده آن رهبر معظم انقلاب است.

حجت الاسلام برقراری معرفت را یکی از درس‌های مهم عاشورا و سیدالشهدا(ع) دانست و بیان کرد: معرفت در اردوگاه امام حسین(ع) موج می‌زد و اصحاب اباعبدالله(ع) به جای زندگی دنیوی شهادت در رکاب سرور و سالار شهیدان را انتخاب کردند.

وی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را تربیت شده در مکتب امام حسین(ع) و عاشورا دانست و گفت: شهدای ما چه در صحنه دفاع مقدس، چه در مقابله با داعش و چه صحنه‌های دیگر از معرفت حسینی برخوردار بودند و ملت ایران نیز امروز به واسطه کمک‌های مومنانه و حضور در عزاداری امام حسین(ع) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، این معرفت را از خود به نمایش گذاشتند.

امام جمعه ملایر یقین داشتن به نصرت الهی را درس دیگر عاشورا عنوان و بیان کرد: تنها هدف دشمنان از به شهادت رساندن امام حسین(ع)، خاموش کردن نور اباعبدالله الحسین(ع) بود، اما هرگز به این هدف نرسیدند و اگر به داشته‌ها و توانمندی‌های خود تکیه کنیم، خدا ما را یاری می‌کند.

حجت الاسلام برقراری غیرت را سومین درس مهم حادثه عاشورا عنوان کرد که در صحرای کربلا درس غیرت در اصحاب و اهل بیت(ع) سیدالشهدا(ع) موج می‌زد و به معنای واقعی غیور بودند.

وی تاکید کرد: تمام تلاش دشمنان این است که امروز جامعه مردان را از غیرت همچون غیرت دینی، ملی و ناموسی تهی کنند، در حالیکه شهید ابراهیم خانی‌ها و شهید حسین همدانی‌ها چون غیرت ناموسی داشتند، در عراق و سوریه جنگیدند و به شهادت رسیدند تا جهان اسلام را از دست داعش نجات دهند.

امام جمعه ملایر تاکید کرد: همه باید نسبت به دین غیرت دینی داشته باشیم و دین در لابلای زندگی خودش را نشان دهد.

وی با اشاره به جایگاه مهم اقامه نماز گفت: امام حسین(ع) در سخت‌ترین شرایط در ظهر عاشورا، نماز را اقامه کرد.

حجت الاسلام برقراری بر لزوم درس گرفتن از معرفت، نصرت و غیرت امام حسین(ع) تاکید کرد و اظهار داشت: از اباعبدالله الحسین(ع) می‌خواهیم قطره‌ای از معرفت، اعتقاد به نصرت و پای‌بندی به نصرت را به ما عطا کند تا بتوانیم در مقابل دشمنان همچون گذشته پیروز شویم.

واقعه عاشورا راه حیات جاودانگی است
​​​

فرمانده انتظامی ملایر نیز گفت: آنچه در محرم به وقوع پیوست، تنها یک واقعه نیست، بلکه نقشه راه حیات سعادت‌مندانه و جاودانگی است و نمایه‌های قدسی نهضت عاشورا را که از جلوه‌های اخلاق، ولایت‌مداری، اهتمام به امر به معروف و نهی از منکر، ایثار، نوع‌دوستی و برادری است را نمایندگی می‌کند.

سرهنگ محمدباقر سلگی مقابله با انحرافات فکری را یکی از اهداف بلند نهضت عاشورا دانست و افزود: عاشورا تصویری از مظلوم‌ترین و جانگدازترین واقعیت در حیات بشری است که در آن درس مبارزه با خودپرستی، ظلم و خودکامگی نگاشته شده است.

وی محرم را ماه بصیرت، رشد، بالندگی، سوگواری خردمندانه و شکوفایی معنوی دانست و بیان کرد: محرم مدرسه عشقی است که باید در آن درس چگونه زیستن را آموخت و عاشورا نقطه عطف ذلت‌گریزی و ستم‌ستیزی در مسیر پرفراز و نشیب تاریخ اسلام و تشیع است.

در این آیین نماز ظهر عاشورا با حضور هیات‌های عزاداری، دسته‌های سینه‌زنی و اقشار مختلف مردم در مصلای حضرت ابوالفضل(ع) ملایر اقامه شد.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت