وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 9 شهريور 1399 ساعت 16:33   |   کد مطلب: 40068
نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با بیان اینکه دین را به سختی به دست ما رساندند و باید همیشه به فکر حفظ آن باشیم گفت: ویژگی‌ جامعه در زمان امام حسین(ع) این بود که مقابل عهدالله سکوت کرده بود که باید از این موضوعات درس بگیریم مبادا جزو این گروه باشیم.

به گزارش نافع، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی ظهر امروز در مراسم عزاداری روز عاشورا در مسجد جامع همدان با بیان اینکه آنچه برای امام حسین(ع) حائز اهمیت بود، عاقبت بخیری است اظهار کرد: اباعبدالله(ع) سه چیز را مهم می‌شمردند اول پذیرفتن سخن خدا، دوم تصدیق و باور سخن پیامبر(ص) و سوم ولایت پدر بزرگوارش امام علی(ع).

وی در ادامه با بیان اینکه کربلا تنها برای امام حسین(ع) در نظر گرفته شده بود افزود: کربلا یک بیابان بود و یک نفر هم در آن سکونت نداشت و خداوند آن را برای یک نفر نگاه داشت آن هم برای حسین بن علی بود؛ چرا که اگر انسان بر خاک آن گام می‌گذاشت، گناه صورت می‌گرفت و این شایسته حسین(ع) نبود.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با بیان اینکه دین را به سختی به دست ما رساندند و باید همیشه به فکر حفظ آن باشیم تصریح کرد: انبیاء الهی و امامان سختی بسیار کشیدند ولی برخی آن را به بازیچه گرفتند به طوری که خیلی‌ از اولیا و انبیای خداوند کشته و تکه تکه شدند، اما پیامبر فرمودند که قتل حسین، حرارتی دارد که هرگز سرد نمی‌شود.

وی با بیان اینکه روز عاشورا پس از نماز صبح دشمن طبل جنگ را نواخت در حالی که امام لحظه‌ای نخوابیده بود ادامه داد: در همان اوایل کار بر اثر تیراندازی بسیاری از یاران و اصحاب حدود ۵۰ نفر شهید شدند و امام حسین(ع) دم غروب و وقت نماز عصر شهید شد.، او در حالی که بسیار خسته بود و هر کس شهید می‌شد، به بالینش می‌رفت.

شعبانی خاطرنشان کرد: نزدیک به ظهر حدود ۱۵ نفر از صحابه امام حسین(ع) زنده مانده بودند اما بعد از نماز ظهر همه اصحاب به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به اینکه تا حضرت ابوالفضل(ع) زنده بود، امام حسین(ع) خیالش  برای حفاطت از خیمه‌ها راحت بود گفت: اما در دو برهه زمانی آسمان برای امام حسین(ع) گریه کرد، در جایی بود که علی اصغر شهید شد و جای دیگر قتلگاه بود که امام تنها مانده بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان اظهار کرد: ویژگی‌های جامعه در زمان امام حسین(ع) این بود که در مقابل عهدالله سکوت کرده بود به طوری که در برابر بر هم خوردن قراردادهای الهی اقدامی نکرد که باید از این موضوعات درس بگیریم مبادا ما نیز جزو این گروه باشیم.

منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت