وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 20 مرداد 1399 ساعت 09:01   |   کد مطلب: 39982
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا خبر داد:
آلودگی ۵۰ درصد همدانی‌ها از ارتباطات درون خانواده‌ای/ ابتلای ۳۲۷۷ نفر به کرونا
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان گفت:۵۰ درصد آلودگی‌های چند هفته گذشته کرونا ناشی از ارتباطات درون خانواده ای، ۳۰ درصد مربوط به شرکت در مراسمات عروسی و دورهمی ها و ۲۰ درصد مبتلایان مربوط به سایر موارد است.

دکتر منوچهر کرمی در گفت وگو باخبرنگارما، ،در تشریح وضعیت استان همدان در ایام شیوع کروناویروس اظهار کرد:تعداد موارد قطعی ابتلا به کرونا ویروس در استان همدان به ۳۲۷۷ نفر رسیده و ۴۱۲ نفر نیز متأسفانه فوت کرده اند.

وی بابیان اینکه در حال حاضر ۴۵۰ نفر از مبتلایان به کرونا در بیمارستان ها بستری بوده و دوره درمان را طی می کنند، افزود:روند ابتلا به بیماری طی چند روز اخیر کاهشی است اما در شرایط کاهشی باید برای جلوگیری از عادی انگاری و کنار گذاشتن پروتکل های بهداشتی باید مردم را بیش از پیش آگاه کرده و آموزش دهیم.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با بیان اینکه اعمال محدودیت ها و کاهش برگزاری مراسمات و رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم  باعث کنترل شیب صعودی ابتلا به کرونا شد، بیان کرد:بهار،کبودراهنگ،ملایر و همدان در وضعیت قرمز، فامنین و نهاوند در وضعیت زرد و مابقی شهرستان ها در وضعیت نارنجی قرار دارند.

کرمی با تأکید براینکه برای ادامه روند مناسب و کاهش شیوع نیاز است که مردم فهیم همدان در استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی همچنان تداوم داشته باشند، گفت:استفاده از ماسک و رعایت کردن پروتکل های بهداشتی قطعا در جلوگیری از ابتلا تأثیرگذار است.

وی با بیان اینکه کرونا در کمین تمام گروه های سنی است و پیر و جوان هم ندارد،اعلام کرد:۵۰ درصد آلودگی‌های چند هفته گذشته کرونا ناشی از ارتباطات درون خانواده ای، ۳۰ درصد مربوط به شرکت در مراسمات عروسی و دورهمی ها و ۲۰ درصد مبتلایان مربوط به سایر موارد است.

منبع:ایسنا

انتهای پیام

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت