وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 20 مرداد 1399 ساعت 08:54   |   کد مطلب: 39981
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی همدان از پرداخت ۷۴۳ میلیارد تومان بهای گندم به کشاورزان استان خبر داد و گفت: تاکنون ۷۵ درصد مطالبات این قشر به حسابشان واریز شده‌است.

به گزارش نافع، مسعود بکایی  در گفت و گوی با خبرنگارما اظهار داشت: از آغاز طرح خرید تضمینی محصول از کشاورزان تاکنون ۳۹۳ هزار و ۸۷۰ تن گندم در استان همدان خریداری شده است.  

وی ارزش این میزان محصول را ۹۹۳ میلیارد تومان بیان کرد و گفت: از این مبلغ ۷۴۳ میلیارد تومان تا عصر روز شنبه هفته جاری به حساب گندمکاران استان واریز شد.  

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی افزود: با تدابیر اتخاذ شده در راستای شتاب گیری و پرداخت به روز بهای گندم تاکنون ۷۵ درصد مطالبات کشاورزان پرداخت شده است که کار کم نظیری محسوب می‌شود.  

بکایی خاطرنشان کرد: علاوه بر گندم دولت دانه‌های روغنی را هم به صورت تضمینی خریداری می‌کند که در استان همدان یک هزار و ۹۳۵ تن کلزا از کشاورزان تحویل گرفته شد.  

وی با بیان اینکه بهای کلزای خریداری شده ۹ میلیارد تومان است تاکید کرد: تمام مطالبات این قشر از کشاورزان پرداخت و دولت با آن‌ها بی‌حساب شده است.  

به گفته مدیرکل غله و خدمات بازرگانی همدان خرید تضمینی گندم و کلزا ادامه دارد و تا زمانی که محصول برداشت نشده در مزارع استان وجود دارد، مراکز خرید نیز دایر هستند.  

نرخ یک کیلوگرم خرید تضمینی گندم ۲ هزار و ۵۰۰ تومان و کلزا چهار هزار و ۶۶۰ تومان اعلام شده ‌است. 

۶۰ مرکز خرید در سراسر استان و یک مرکز در شهرستان نهاوند کار خرید تضمینی گندم و کلزا را در استان همدان به عهده دارند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت