وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 15 مرداد 1399 ساعت 21:53   |   کد مطلب: 39966
رییس دانشگاه پیام نور مرکز همدان با بیان اینکه ظرفیت صندلی‌های دانشگاه پیام نور این استان ۱۸ هزار نفر است، گفت: هم اینک ۱۰ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و ۴۰ درصد صندلی‌ها بدون دانشجو است.

به گزارش نافع، صفی الله صفایی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: در راستای ساماندهی مراکز آموزش عالی، کیفی‌سازی و ادغام دانشگاه‌ها در دستور کار قرار و در این راستا کمیته‌ای در مناطق مختلف کشور شکل گرفت و همدان، قزوین و مرکزی در قطب چهارم دانشگاه های پیام نور قرار گرفتند.

وی ادامه داد: فعالیت برخی از دانشگاه های پیام نور با توجه به کمبود دانشجو و نزدیکی آنها به دانشگاه پیام نور مرکز شهرستان توجیهی ندارد بنابراین در راستای طرح ساماندهی مراکز دانشگاهی احتمال ادغام این دانشگاه‌ها وجود دارد.

رییس دانشگاه پیام نور مرکز همدان اظهار داشت: این دانشگاه از پنجم مرداد تا دوم شهریور سالجاری از دارندگان مدرک دیپلم و کار و دانش بدون نیاز به کنکور برای تحصیل در مقطع کارشناسی ثبت نام به عمل می‌آورد.

صفایی بیان کرد: پیام نور مرکز همدان همدان رتبه اول همکاری با مرکز رشد و بالاترین مرکز دانش بنیان را دارد همچنین دارای چهار هسته فناور و سه مرکز رشد است که ۳۰ واحد در هر مرکز رشد مستقر است.

وی ادامه داد: واحدهای مستقر در مرکز رشد اقدام به انجام فعالیت های پژوهشی می کنند و به تازگی یکی از آنها با تولید «دستگاه رهیاب خودرو» به درآمدزایی رسیده است.
وی بیان کرد: دانشگاه پیام نور همدان ۲۰ میلیون تومان وام با کارمزد ۱.۴ درصد برای دانشجویان پیش بینی کرده است که برای دریافت این تسهیلات متقاضی به بانک های «مهر ایران» و «انصار» معرفی و وام به حساب دانشگاه واریز می‌شود.

کلاس‌ها و برگزاری آزمون در پیام‌نور همدان اینترنتی است

رییس دانشگاه پیام نور مرکز همدان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و به منظور پیشگیری از اپیدمی این بیماری، کلاس‌ها و برگزاری آزمون در پیام‌نور این استان به صورت غیرحضوری و اینترنتی است.

صفایی یادآوری کرد: بروز کرونا در کشور بخش دانشگاهی را با مشکلات و چالش‌هایی همراه کرد.

وی اضافه کرد: با این وجود پس از شیوع کرونا، دانشگاه پیام نور اولین دانشگاهی بود که به صورت الکترونیکی اقدام به برگزاری کلاس ها کرد به گونه ای که در این زمینه رتبه نخست را بین سایر دانشگاه‌ها از  سوی وزارت علوم کسب کرد.

رییس دانشگاه پیام نور مرکز همدان افرود: با توجه به احتمال تداوم شرایط کرونایی در کشور همچنان برگزاری الکترونیکی و برخی مواقع حضوری کلاس ها در دستور کار است و سالتحصیلی گذشته ۹ هزار و ۶۷۰ کلاس درس به صورت الکترونیکی و برخط (آنلاین) با بهره گیری از سیستم «ال.ام.اس» برگزار شد. 

صفایی ادامه داد: همچنین در مقطع کارشناسی ارشد، ۱۵ جلسه دفاع به صورت الکترونیکی برگزار شد یعنی بدون حضور دانشجو، استاد و استاد راهنما در دانشگاه پیام نور، از منزل جلسه دفاع از پایان نامه صورت گرفت.

وی بیان کرد: ۲ هزار و ۳۰۰ دانشجو به صورت الکترونیکی در کلاس های تابستانه پیام نور همدان شرکت کردند و برای برگزاری آزمون نیز شیوه نامه‌ای طراحی شد تا آزمون به صورت الکترونیکی برگزار شود.

هشت هزار دانشجو در مقطع کارشناسی و ۲ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور مرکز همدان در ۲۲۰ رشته مشغول به تحصیل هستند.
منبع:ایرنا
انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت