وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 12 مرداد 1399 ساعت 10:37   |   کد مطلب: 39942
نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاددانشگاهی تاکنون در امور تحقیقاتی و پژوهشی موفق عمل کرده و ورود بیش از پیش این نهاد فرهنگی، پژوهشی و آموزشی در مسائل مختلف فرهنگی، اجتماعی و اشتغال راهگشای بسیاری از دغدغه ها و مشکلات اجتماعی و اشتغال خواهد بود.

کیومرث سرمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به نقش مهم جهاددانشگاهی در تبدیل علم و فناوری به ثروت و تجاری سازی ایده های دانشگاه ها تصریح کرد: جهاددانشگاهی با تعریف طرح های مختلف در زمینه های گوناگون و با تربیت نیروهای متخصص و متعهد منجر به رشد و توسعه کشور بوده و هست و تعریف برنامه های مختلف در زمینه های مختلف فرهنگی، پژوهشی و آموزشی توسط این نهاد انقلابی همواره ضرورت دارد.

وی با اشاره به تشکیل جهاددانشگاهی در سال ۵۹ خاطرنشان کرد: گسترش تحقیقات و شکوفایی استعدادها در سطح جامعه برای نیل به خودکفایی و توسعه امور فرهنگی با همکاری مراکز علمی از جمله حوزه و دانشگاه و در نهایت گسترش طرح های کاربردی به منظور به کارگیری نتایج تحقیقات را از مهمترین وظایف و رسالت جهاددانشگاهی می توان دانست.

سرمدی، ترویج فرهنگ و هنر اسلامی و مقابله با غرب زدگی را از دیگر رسالت های جهاددانشگاهی دانست و بیان کرد: جهاددانشگاهی یک نهاد انقلابی و از برکات مهم انقلاب اسلامی است که حضور نیروهای متعهد و متخصص را از شاخصه های این نهاد می توان عنوان کرد.

وی با اشاره به موفقیت های روزافزون جهاددانشگاهی در عرصه های مختلف چون عرصه پزشکی، صنعتی و علوم انسانی و اقتصاد دانش بنیان یادآور شد: تربیت دانشجویان و جوانان علاقمند به کار و استقلال کشور و ارائه‌ تجربیات و دانش لازم در زمینه حضور در بازار و ایجاد رونق تولید و اقتصاد دانش‌بنیان، نقش بسزایی در تحقق فرهنگ اقتصاد مقاومتی و ایجاد انگیزه در تولید ملی، کاهش واردات و افزایش صادرات داشته که در این راستا جهاددانشگاهی با روحیه جهادی خود می تواند همچنان خوش بدرخشد.

سرمدی یکی از نیازهای اصلی و اساسی کشور را تولید دانش فنی در زمینه‌های مختلف اقتصادی و تولیدی دانست و اظهار کرد: بهره‌مندی جهاددانشگاهی از امکانات و تجهیزات بروز و همچنین در اختیار داشتن نیروی انسانی متخصص و مجرب در این زمینه گامی اساسی در ایجاد انگیزه برای جوانان در راستای تلاش و کار برای پویایی و خودکفایی ایران اسلامی است.

منبع:ایسنا

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت