وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 30 تير 1399 ساعت 07:36   |   کد مطلب: 39890
مدیر امور عشایر استان همدان با بیان اینکه درگیری عشایر همدان با کرونا محسوس نیست گفت: آزمایش تنها چند نفر مثبت اعلام شده که با هماهنگی مرکز تحقیقات کنترل خوبی صورت گرفته است.

به گزارش نافع، حسین محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما در همدان با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در بین عشایر استان اظهار کرد: خوشبختانه عشایر همدان چندان درگیر بیماری کرونا نشده‌اند.

وی با بیان اینکه آزمایش تنها چند نفر مثبت اعلام شده است گفت: با هماهنگی مرکز تحقیقات کنترل خوبی صورت گرفته و امسال عشایر استان کمتر درگیری بیماری شده‌اند.

مدیر امور عشایر استان همدان با اشاره به اینکه خوشبختانه تعداد مبتلایان به کرونا در بین عشایر استان محسوس نبوده است افزود: با کمک شرکت تعاونی عشایر ضدعفونی مناطق و توزیع ماسک مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به غربالگری عشایر نسبت به بیماری کرونا از سوی مرکز بهداشت استان گفت: ۱۱ نفر از عشایر باسواد استان برای آموزش معرفی شدند تا آنها نیز با یادگیری دیگر جمعیت عشایر را آموزش‌ دهند.

محمدی با بیان اینکه 3 هزار و ۹۰۰ خانوار مجموع عشایر استان را تشکیل می دهند و تعداد جمعیت عشایر نیز ۱۴ هزار نفر است تصریح کرد: ‌ایل ترکاشوند، یارم طاقلو، حسن وند، جمور و شاهسوند بغدادی از عشایر استان همدان هستند.

منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت