وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 25 تير 1399 ساعت 13:20   |   کد مطلب: 39867
مدیرعامل ستاد دیه استان همدان با بیان اینکه در حال حاضر ۳۳۴ زندانی به علت عدم توانایی پرداخت دیه برای جرائم غیرعمد در زندان‌های استان همدان به سر می‌برند، گفت: در سال‌جاری و به دلیل شیوع کرونا ویروس در جامعه و فراهم نبودن زمینه برگزاری مجلس ترحیم تعدادی از شهروندان همدان بخشی از هزینه این مراسم را صرف آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کردند که درپی این موضوع سه نفر از این زندانیان آزاد شدند.

یدالله روحانی منش در گفت‌وگو باخبرنگار ما، با بیان اینکه از این تعداد ۳۲۷ نفر آقا و هفت نفر خانم هستند، اظهار کرد: هم اکنون از جمع ۳۳۴ نفری زندانیان مالی ناشی از جرایم غیر عمد در همدان بدهکاران مهریه تعداد ۴۰ نفر را به خود اختصاص داده‌اند.

وی با بیان اینکه یک نفر نیز به علت عدم توانایی پرداخت نفقه در زندان است، افزود: آزادی این تعداد زندانی نیازمند حدود ۱۷ میلیارد تومان است که بخشی از این مبلغ توسط خیران تأمین می‌شود.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان با بیان اینکه اولویت ستاد دیه برای آزادی زندانیان با خانم‌ها و افرادی است که مدت بیشتری در زندان به سر می‌برند، عنوان کرد: در حال حاضر به علت شیوع کرونا ویروس و و ممنوعیت تجمعات امکان برگزاری مراسم گلریزان مانند سال‌های قبل وجود ندارد.

روحانی‌منش با بیان اینکه در سه ماه نخست سال‌جاری به کمک خیرین ۳۵ نفر از زندانی مالی ناشی از جرائم غیر عمد ازاد شدند، گفت:پیش از کمک به زندانیان نیازمند تیمی اقدام به تحقیق درباره اموال زندانی ،بررسی علت ورود به زندان،بررسی صحت ادعاهای زندانی و استعلام از مراجع مسئول بر اساس اسناد و مدارک می‌کنند.

وی با بیان اینکه زندانیان غیرعمد و نیازمند همدان چشم انتظار کمک های مردم و خیرین هستند اعلام کرد:در سال جاری وشیوع کرونا ویروس در جامعه و فراهم نبودن زمینه برگزاری مجلس ترحیم تعدادی از شهروندان همدان بخشی از هزینه این مراسم را صرف آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کردند که درپی این موضوع سه نفر از این زندانیان آزاد شدند.

وی در پایان گفت:یکی از کارمندان ادارات همدان طی سال جاری با اهدای بدهی این زندانیان توانست سه نفر از آنها را آزاد کند.

منبع:ایسنا

انتهای پیام

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت