وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 24 تير 1399 ساعت 10:40   |   کد مطلب: 39863
نماینده ولی فقیه در استان همدان با تأکید بر اینکه اجرای قانون عفاف و حجاب مطالبه‌گری شود گفت: ایجاد ساختاری برای جمع‌آوری ایده‌ها و طرح‌ها از استان در حوزه عفاف و حجاب از دیگر موضوعاتی است که باید مد نظر قرار گیرد.

به گزارش نافع، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی  در کمیته عفاف و حجاب با تاکید بر ضرورت توجه به ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه اظهار کرد: کمیته عفاف و حجاب باید در عرصه سیاستگذاری، آسیب‌شناسی و علل عدم موفقیت برخی برنامه‌ها و شناسایی عوامل بی‌حجابی فعال باشد.

وی با اشاره به اینکه باید هر چند وقت یکبار، در خصوص علل بی‌حجابی کار پژوهشی صورت گیرد بر لزوم تشکیل کمیته‌های عفاف و حجاب در دستگاه‌‎های دولتی با مشارکت و حضور کارکنان همان مجموعه تأکید کرد.

امام جمعه همدان گفت: با وجود آنکه قانون عفاف و حجاب در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شده است، اما اجرا نمی‌شود بنابراین این کمیته می‌تواند اجرای این قانون را پیگیری کند.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت افراد دغدغه‌مند در حوزه عفاف و حجاب در دستگاه‌ها استفاده شود افزود: از آن جا که برخی از جریان‌ها به دنبال ایجاد دوقطبی و تعارض در جامعه زنان با هدف بهره‌برداری سیاسی خود هستند کمیته عفاف و حجاب نباید وارد این تقابل شود.

شعبانی خواستار حضور مسوولان در رسانه‌ها به منظور پاسخگویی در زمینه عملکردشان در حوزه عفاف و حجاب شد عنوان کرد: رسانه‌ها و مردم باید عملکرد مسئولان در حوزه عفاف و حجاب را مطالبه‌گری کنند.

وی ایجاد ساختاری برای جمع‌آوری ایده‌ها و طرح‌ها از استان در حوزه عفاف و حجاب را از دیگر موضوعات مهم دانست و افزود: در این حوزه باید از افراد دارای همگرایی بیشتر و نزدیک به لحاظ فرهنگی و شخصیتی استفاده شود.

امام جمعه همدان اظهار کرد: می‌توان برای ترویج فرهنگ حجاب از بانوانی که دارای پوشش‌های متفاوت اما مناسب در حوزه عفاف و حجاب هستند نیز استفاده شود.

وی در پایان با اشاره به نقش موثر مدارس و دانشگاه‌ها در حوزه عفاف و حجاب گفت: می‌توان در هر مدرسه کمیته‌ای با حضور خود دانش آموزان برای ترویج عفاف و حجاب راه‌اندازی کرد.

منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما