وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 21 تير 1399 ساعت 07:52   |   کد مطلب: 39841
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان گفت: هزینه بیمه سلامت ۱۲ هزار و ۲۴۳ سرپرست خانوار در همدان رایگان می‌شود.

به گزارش نافع، سعید فرجی در گفت‌وگو با خبرنگارما در همدان با اشاره به اینکه از آبان‌ماه سال گذشته تاکنون ۳۶ هزار و ۵۷۷ سرپرست خانوار شامل ۹۵ هزار نفر درخواست آزمون وسع برای دریافت دفترچه و بهره‌مندی از خدمات بیمه سلامت کرده‌اند اظهار کرد: از این تعداد برای ۲۶ هزار ۷۵۰ نفر پیامک دریافت دفترچه ارسال شده است.

وی با اشاره به اینکه طبق قانون هزینه دفترچه بیمه سلامت هر فرد ۶۶۴ هزار تومان است که این مبلغ برای سه دهک اول رایگان است گفت: دهک چهارم باید ۵۰ درصد این هزینه و دهک‌های بالا تمام هزینه را پرداخت کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با بیان اینکه تاکنون ۱۳ هزار و ۴۴۲ سرپرست خانوار نسبت به دریافت دفترچه بیمه سلامت اقدام کرده‌‌اند بیان کرد: از این تعداد ۱۲ هزار و ۲۴۳ سرپرست خانوار جزو دهک‌های پایین هستند که هزینه بیمه آنها رایگان خواهد بود.

وی بیان کرد: تاکنون ۹۴۹ هزار ۹۲۸ نفر در قالب صندوق ایرانیان، روستائیان، کارکنان دولت و دیگر قشرها زیر پوشش بیمه سلامت در همدان هستند.

فرجی با اشاره به شیوع کرونا و افزایش شمار مبتلایان در کشور گفت: همه افراد مسوول هستند و باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گداری اجتماعی در کنترل این بیماری نقش داشته باشند.

منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت