وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 19 تير 1399 ساعت 07:34   |   کد مطلب: 39832
مسئول تیم فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان اعلام کرد: پنجمین اهدای عضو استان توسط یک جوان کبودراهنگی رقم خورد.

به گزارش نافع، دکتر مجید حمیدی در گفت‌وگو باخبرنگارما، توضیح داد: حمیدرضا آژند، ۲۴ ساله ساکن روستای مزرعه مهدی آباد از توابع شهرستان کبودراهنگ، پنجمین مورد اهداکننده عضو استان در سال جاری است.

حمیدی با بیان اینکه از این بیمار مرگ مغزی، قلب، کبد و دو کلیه به بیماران نیازمند در کشور اهدا شد، افزود: علت فوت این جوان تصادف بوده که متأسفانه در این حادثه دچار مرگ مغزی شده بود.

وی با بیان اینکه این جوان علاوه بر این عارضه دچار شکستگی از ناحیه پا بوده که مورد عمل جراحی قرار گرفته بود، یادآور شد: این جوان اهداکننده کارت اهدای عضو نداشته اما اهدا با رضایت کامل خانواده وی صورت گرفته است.

به گزارش ایسنا، به دنبال شیوع کروناویروس اهدا و پیوند عضو متوقف شده بود اما دوباره در خردادماه از سر گرفته شد به طوریکه در این مدت سه مورد اهدای عضو صورت گرفته که ۱۰ عضو بدن این افراد به ۱۰ بیمار نیازمند اهدا شده است. این سه نفر از روستاهای ازندریان، نامیه و توچقازی از توابع شهرستان ملایر دچار مرگ مغزی شده بودند و اعضایشان اهدا شد.

منبع:ایسنا

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت