وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 19 تير 1399 ساعت 07:16   |   کد مطلب: 39826
دادستان تویسرکان با تأکید بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به منظور مقابله با کرونا گفت: هر گونه تجمع از برگزاری مراسم عروسی تا عزا در تویسرکان ممنوع است.

به گزارش نافع، علی بهادری  در جمع خبرنگاران در خصوص اقدامات انجام شده به منظور مبارزه با شیوع کرونا اظهار کرد: بیشترین مشکلات به وجود آمده و زمینه‌ساز افزایش مبتلایان به کرونا، ناشی از تجمعات مرتبط با برگزاری مراسم عروسی و عزا بوده است.

وی گفت: در یک ماه گذشته مطابق با مصوبه‌های متعددی، برگزاری هر گونه مراسم عروسی و عزا در تالارها، هتل ها، رستوران‌ها و باغ رستوران تا اطلاع ثانونی ممنوع اعلام شد و این ممنوعیت تاکنون هم ادامه دارد.

دادستان شهرستان تویسرکان با بیان اینکه به فرمانداری، بخشداری و دهیاری‌ها هم گفته شده تا در خصوص آگاهسازی جامعه، توصیه های لازم را ارائه دهند، افزود: اداره اماکن دستورات لازم برای جلوگیری از برگزاری برنامه‌های جمعی را دریافت کرده است.

وی تصریح کرد: در وهله اول حرف ما با مردم به صورت آگاهی‌بخشی و تذکر انجام می شد، اما متأسفانه برخی به توصیه‌ها و رعایت نکات بهداشتی برای مبارزه با کرونا عمل نکردند، تا جایی که امروز شاهد افزایش آمار مبتلایان به کرونا به واسطه برگزاری مراسم عروسی یا عزا هستیم.

* تعقیب قضایی در انتظار متخلفان و تهدیدکنندگان سلامت مردم

بهادری با تأکید بر آنکه حفظ سلامت آحاد مردم در اولویت ما قرار دارد، بیان کرد: تصمیم بر آن است تا با جدیت با متخلفان حوزه سلامت عموم برخورد قاطع شود.

وی در پایان سخنانش افزود: متخلفان و تهدیدکنندگان سلامت مردم مستنداً به مواد قانونی و تحت عنوان تهدید علیه بهداشت عمومی، مورد تعقیب قضایی قرار می‌گیرند و با تشکیل پرونده با آنان برخورد قاطعی می‌شود.

منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما