وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 19 تير 1399 ساعت 07:15   |   کد مطلب: 39825
عضو هیات رئیسه انجمن دیابت استان همدان از وضعیت نامناسب بیماران دیابتی همدان در نبود انسولین خبر داد.

به گزارش نافع، ناهید کوثری امروز در گفتگو با خبرنگار ما در همدان از وضعیت نامناسب بیماران دیابتی در همدان خبر داد و اظهار کرد: متاسفانه این بیماران با کمبود انسولین مواجه هستند.

وی با اشاره به اینکه پخش انسولین طوری است که به سرعت تمام می‌شود و برخی از بیماران نمی‌توانند تهیه کنند گفت: از طریق معاونت غذا و دارو پیگیر بودیم تا انسولین در اختیار بیماران قرار گیرد اما آنها نیز از کمبود سخن می‌گویند  و علت را شرکت‌ها یا عوامل دیگر می‌دانند.

عضو هیات رئیسه انجمن دیابت همدان با بیان اینکه نماینده یکی از شرکت‌های تهیه انسولین قلمی گفته که هفته آینده به مقدار فراوان این دارو در کشور توزیع خواهد شد و امیدوارم این اتفاق رخ دهد عنوان کرد: بیماران ما نیاز روزانه به انسولین دارند و نمی‌توانند صبر کنند تا هفته آینده که آیا توضیح شود یا خیر.

وی با اشاره به اینکه این بیماران باید قبل از غذا انسولین مصرف کنند و نمی‌توانند تعداد انسولین را کاهش دهند افزود: گروه تلگرامی تشکیل داده‌ایم که از طریق آن بیماران به یکدیگر انسولین قرض می‌دهند تا مشکل دیگری رفع شود.

کوثری با بیان اینکه بیماران به افرادی که نتوانسته‌اند مشکل خود را حل کنند انسولین قرض می‌دهند تا آنها نیز بعد از تهیه قرض خود را برگردانند خاطرنشان کرد: در این هفته مشکل را به این نحو حل کرده‌ایم و کسی نتوانسته مسئله را حل کند.

 وی با تاکید به اینکه فعلا خود مشکل را حل کرده‌ایم و دولت نتوانسته کاری انجام دهد و حمایتی داشته باشد گفت: اگر به بیماران دیابتی انسولین نرسد با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد و ممکن است حتی به کما بروند.

عضو هیات رئیسه انجمن دیابت استان همدان با اشاره به اینکه بیماران مدام تماس می‌گیرند و از نبود انسولین گلایه دارند خاطرنشان کرد: انجمن دیابت همدان نمی‌تواند کاری انجام دهد و دستش در این زمینه بسته است.

وی با بیان اینکه متاسفانه تعدادی از بیماران دیابتی استان نیز به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند بیان کرد: البته خوشبختانه موارد فوتی را بین آنها شاهد نبودیم.

کوثری با اشاره به اینکه بیماران دیابتی در معرض بیماری کرونا هستند البته اگر قند آنها کنترل نباشد گفت: با عدم تزریق انسولین سیستم ایمنی بیماران دیابتی ضعیف می‌شود و احتمال ابتلا به کرونا وجود دارد که اگر مبتلا شوند دیرتر نیز بهبود می‌یابند.

منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت