وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 16 تير 1399 ساعت 07:51   |   کد مطلب: 39797
رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان از اعلام مخالفت رسمی نمایندگان مجلس و شوراها به مجمع تشخیص مصلحت کشور بابت الحاق ۳ روستا به شهر همدان خبر داد.

به گزارش نافع، سید مسعود عسگریان در بیست‌وچهارمین صحن شورا، گفت: الحاق ٣ روستا به شهر همدان با مخالفت مکتوب نمایندگان مردم همدان در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای شهر همدان و همچنین اعضای شوراهای روستاهای مورد نظر همراه بود که این مهم در کمیسیون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت کشور در شرف بررسی مغایرت‌های قانونی فرآیند به عمل آمده در این الحاق است؛ زیرا یکی از عمده موارد قابل توجه در این ادغام، از بین رفتن اراضی کشاورزی مرغوب این سه روستا در الحاق به شهر همدان است.
وی افزود: به اذعان مدیرکل تقسیمات وزارت کشور می‌بایست در کاهش اراضی کشاورزی ناشی از الحاق، تجدیدنظر صورت گیرد؛ زیرا علاوه بر کاهش تولید محصولات کشاورزی، موجب بیکاری قشر قابل‌توجهی از کشاورزان شاغل در اراضی می‌شود؛ از این‌رو باید پهنه‌های این اراضی از محدوده اراضی شهری خارج شود.
عسگریان همچنین گفت: از طرفی این الحاق به دلیل ایجاد نارضایتی عمومی به فاقد توجیه اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و زیست‌محیطی قابل توجهی بوده و لاجرم باید ملغی شود.
* تأکید بر ارائه راهبردی اجرایی برای اتمام پروژه میدان‌بار جدید
رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان در ادامه با اشاره به عدم پیشرفت پروژه میدان میوه‌وتره‌بار جدید همدان، اظهار کرد: با توجه به نامه شهرداری به شورا به‌منظور تعیین‌تکلیف این پروژه و مهلت تعیین شده از سوی فرماندار همدان تا پایان خردادماه به برای ادامه روند کار، لازم است هر چه سریعتر این پروژه تعیین‌تکلیف شود؛ زیرا هیچ‌گونه پیشرفت فیزیکی نداشته و بلاتکلیف مانده است.
عسگریان با بیان اینکه کسبه میدان‌بار قدیم از پروژه میدان میوه‌و‌تره‌بار جدید ناراضی هستند، اظهار کرد: اتمام این پروژه حایز اهمیت بوده و لازم است مصوبه یا راهبردی اجرایی برای شهرداری ارائه دهیم.
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما