وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 16 تير 1399 ساعت 07:45   |   کد مطلب: 39794
رئیس اتحادیه لوازم‌ خانگی همدان با بیان اینکه لوازم خانگی مانند کالاهای مصرفی دچار افزایش قیمت شده است گفت: کمبودی در بازار نداریم به ویژه اینکه تقاضای خرید از سوی مردم به شدت کاهش یافته است.

به گزارش نافع، امیر خانجانی در گفت‌وگو با خبرنگارما در همدان با بیان اینکه در حال حاضر بازار لوازم خانگی در رکود عمیق به سر می‌برد اظهار کرد: در بازار کالاهای خانگی موجود است و کمبودی نداریم چراکه تقاضای خرید از سوی مصرف‌کننده به شدت کاهش  پیدا کرده  است.

وی با اشاره به اینکه لوازم خانگی نیز همچون ارز، طلا و دیگر کالاهای مصرفی دچار افزایش قیمت شده است افزود: بازار لوازم خانگی با توجه به اینکه این کالا اولویت خرید مردم نیست مگر در مواقع ضروری و از طرفی هم شیوع بیماری کرونا برگزاری مهمانی و عروسی را مختل کرده دچار اختلال و رکود سخت شده است.

رئیس اتحادیه لوازم‌خانگی همدان با تأکید بر اینکه قدرت خرید مردم نیز به تبع تورم و شیوع بیماری کرونا به شدت کاهش پیدا کرده است  تصریح کرد: تعدادی از اعضای این صنف به ویژه مستاجران به سمت و سوی ورشکستگی و تعطیلی رفته و تعدادی دیگر در حال جمع آوری کسب و کار خود هستند.

وی با بیان اینکه سرمایه بازاریان در حوزه لوازم خانگی کفاف شرایط موجود را  نمی‌دهد چراکه در صورت فروش هر یک از اقلام امکان جایگزین آن وجود ندارد ادامه داد: در بسیاری از کالاها امکان بورس‌بازی و خرید و فروش وجود دارد اما در صنف لوازم خانگی تنها در صورت نیاز و تقاضا بازار فعال است و خرید و فروش صورت می‌گیرد.

خانجانی در پایان با اشاره به اینکه پس از ممنوعیت ورود کالاهای لوازم خانگی به کشور به تولید داخل روی آورده شد بیان کرد: برخی از قطعات از دیگر کشورها وارد می‌شود و داخل مونتاژو تولید نهایی میشود و اغلب تحت برندهای داخلی به فروش می‌رود.

منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما