وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 16 تير 1399 ساعت 07:44   |   کد مطلب: 39793
نماینده مردم نهاوند در مجلس با بیان اینکه مجلس به طور جدی روی اصلاح قوانین مالیاتی کار خواهد کرد گفت: به منظور جلوگیری از فرار مالیاتی دانه‌درشت‌ها باید در قوانین مربوطه اصلاحاتی صورت گیرد.

علیرضا شهبازی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما در نهاوند اظهار کرد: معمولا به علت نقص قانون مالیات عمدتا از قشر کارمند و کاسبان گرفته می‌شود و افرادی که دارای درآمدهای کلانی هستند از پرداخت مالیات فرار می‌کنند.

وی افزود: سازمان امور مالیاتی باید در این زمینه با همکاری مجلس قانون مالیاتی را اصلاح کند که مجلس نیز با جدیت به دنبال این مساله است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به مشکلات موجود در این خصوص اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در زمینه دریافت مالیات از سوی افرادی که دارای درآمدهای کلان هستند نیز خلأ قانونی داریم و ممیزی هم وجود ندارد که لازم است این دو نقیصه برطرف شود.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی که میزان درآمدهای نفتی دولت به واسطه تحریم‌ها به شدت کاهش یافته لازم است جلوی فرار مالیاتی گرفته شود اظهار کرد: در شرایط کنونی که سیاست کاهش اتکای اقتصاد کشور به درآمدهای نفتی در دستور کار مسئولان و برنامه‌ریزان قرار دارد لازم است افرادی که از پرداخت مالیات فرار می‌کنند شناسایی شده و از آنها مالیات گرفته شود.

شهبازی با یادآوری اینکه در شرایط کنونی برخی افراد سودجو و فرصت‌طلب از راه خرید و فروش ارز، طلا، خرید و فروش زمین و ساخت و ساز صاحب درآمدهای سرشاری شده‌اند افزود: در حال حاضر افرادی هستند که از این راه‌ها درآمدهای هنگفتی را به دست آورده‌اند اما با توجه به اینکه در حال حاضر قانونی در این زمینه وجود ندارد هیچگونه مالیاتی پرداخت نمی‌کنند.

وی افزود: در این خصوص لازم است با وضع قانون افرادی که در اینگونه کارها فعال هستند شناسایی و از ارزش افزوده و مابه‌التفاوت قیمت‌های ارز و یا ساخت و ساز املاک مالیات دریافت شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در این خصوص تصریح کرد: البته پرداخت مالیات باید شامل کسانی باشد که خرید و فروش ملک را برای کسب سود انجام می‌دهند نه افرادی که خرید مسکن را برای زندگی کردن دارند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه مجلس قطعا در زمینه دریافت مالیات از افراد با درآمد بالا قوانینی را به تصویب خواهد رساند افزود: مجلس هنوز در آغاز کار است و فعالیت‌هایش به شکل محسوس شروع نشده است اما با توجه به خلأ قانونی که در این مورد وجود دارد به طور جدی روی اصلاح قوانین مالیاتی کار خواهد کرد.

منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما