وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 13 تير 1399 ساعت 10:27   |   کد مطلب: 39776
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه باید بهره‌برداری از پروژه‌های حیاتی همدان در اولویت باشد گفت: در تپه امامگل ۱۰۰ واحد مسکن مهر به خاطر اختلاف بین راه و شهرسازی، بانک مسکن و پیمانکار جدید معطل مانده است.

به گزارش نافع، حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اظهار کرد: در خصوص راه‌آهن همدان به ملایر و همدان ـ سنندج مشکل چارت مطرح است و باید به خوبی این موضوعات دیده و حل شود.

وی با بیان اینکه بهره‌برداری پروژه‌های حیاتی در اولویت باشد گفت: جاده نهاوند به مرادبلاغی سالی چندین مورد تلفات دارد که اولویت دارد مشکل آنجا سریعتر حل شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در روستای فامنین با تانکر آبرسانی می‌شود و باید تامین آب که نیاز حیاتی بوده مورد توجه جدی باشد افزود: گاهی مشکلات به اختلاف دستگاه‌ها برمی‌گردد و باید این اختلافات کنار گذاشته شود.

وی با بیان اینکه از یک‌هزار منطقه محروم کشور یکی در پیشخور است که باید مشکلات آنها را دید گفت: اختلاف دستگاه‌ها مشکلات زیادی را برای این منطقه ایجاد کرده که باید رفع شود.

فلاحی با اشاره به اینکه در حوزه مسکن نیز مشکلاتی وجود دارد که اخیرا پیگیری‌هایی در این زمینه صورت گرفته است عنوان کرد: برخی از پروژه‌های مسکن مهر معطل است در حالی که در وضعیت بحران مسکن نباید پروژه‌ها معطل بمانند.

وی با بیان اینکه در تپه امامگل همدان ۱۰۰ واحد مسکن مهر متعلق به خانواده‌های محروم، فرزندان شاهد، کمیته امداد و بهزیستی است که سال ۹۰ آغاز شده اما همینطور باقی مانده است گفت: اختلاف بین راه و شهرسازی، بانک مسکن و پیمانکار جدید باعث این مشکلات شده است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فازهای اول و دوم برخی پروژه‌ها معطل برق یا گاز و... است افزود:‌ در حال حاضر با وجود جنگ اقتصادی که دشمن علیه کشور  به راه‌ انداخته‌ است باید این مشکلات را هرچه زودتر حل کرد تا به خاطر مثلا یک امتیاز نظیر برق معطل نماند.

وی با اشاره به اینکه بخش «دین» و «سلامت» محروم‌ترین بخش‌ها در حوزه تخصیص اعتبارات هستند بیان کرد: متاسفانه بسیاری از پروژه‌ها با وجود دستور وزارتخانه معطل مانده‌اند.

فلاحی با بیان اینکه قرار است دریافت عوارضی در آزادراه الکترونیکی شود گفت: مشکلات موجود در این بخش با کمترین اعتبارات حل می‌شود و باید کار را به جلو برد.

وی با تاکید به اینکه بسیاری از پروژه‌ها مشکل اعتباری ندارند بلکه اختلاف دستگاه‌ها مطرح است افزود: توجه به دانشگاه‌های نسل چهارم در اولویت است و تسریع در روند کار پارک علم و فناوری مورد توجه باشد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: توجه به نخبگان بسیار حائز اهمیت است که به همین دلیل در دفترم مکانی را برای پیگیری کارهای آنها اختصاص داده‌ام.

منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما