وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 12 تير 1399 ساعت 07:31   |   کد مطلب: 39767
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس گفت: در حال حاضر آموزش و پرورش با کمبود ۱۴۰ هزار معلم مواجه است که مجوز جذب ۲۴ هزار نفر را گرفته است.

به گزارش نافع، برخی از معلمان مدارس غیرانتفاعی درخواست رسیدگی به وضعیت خود را دارند و این موضوع را با مسوولان و نمایندگان مجلس نیز در میان گذاشته‌اند، خواسته اصلی آنها این است که وزارت آموزش و پرورش سهمی برای استخدامی آنها نیز مانند سایر معلمان در نظر گیرد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در این خصوص اظهار کرد: فعلا در خصوص معلمان مدارس غیرانتفاعی در مجلس بحث و تبادل نظر نشده و بنده به عنوان سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مامورم آنچه در این کمسیون بوده را گزارش کنم.

حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی بیان کرد: آنچه در کمیسیون آموزش و تحقیقات در هفته گذشته مورد بحث قرار گرفته موضوع آموزشیاران نهضت سواد‌آموزی بوده و فعلا در خصوص معلمان مدارس غیرانتفاعی موضوعی مطرح نشده است.

وی خاطرنشان کرد: آنها درخواست داشتند که امتحانات نهضت سوادآموزی به تعویق بیافتد که طی صحبت‌ با وزیر آموزش و پرورش حاضر شدند امتحانات را تا ۲۷ تیرماه به تعویق بیاندازند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تلاش کردیم در خصوص منابع امتحانی نیز تخفیفی در نظر گرفته شود گفت: با توجه به بیماری کرونا و بروز مشکلاتی پیگیری می‌شد مواد آزمون کم شود اما ما آن را آسان دیدیم‌.

وی با اشاره به اینکه فعلا در خصوص مدارس غیرانتفاعی در کمیسیون آموزش و تحقیقات ورود نداشتیم افزود: در این خصوص نظری هم ابراز نکرده‌ایم چون ممکن است به تدریج آموزش و پرورش این افراد را جذب کند.

فلاحی با بیان اینکه در حال حاضر آموزش و پرورش با کمبود ۱۴۰ هزار معلم مواجه است که مجوز جذب ۲۴ هزار نفر را گرفته است عنوان کرد: ممکن است معلمان غیرانتفاعی نیز جذب شوند اما فعلا کمیسیون در این خصوص ورودی نداشته و هنوز موضع‌گیری نکرده است.

وی با بیان اینکه معلمان غیرانتفاعی درخواستی دارند اما بنده نظر شخصی ندارم و سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات هستم گفت: این کمیسیون در خصوص معلمان مدارس غیرانتفاعی و غیر آموزشیاران نهضت سوادآموزی از گروه‌های مختلف که مطالباتی دارند هیچگونه ورودی هنوز نداشته است چون موضوع آموزش و پرورش هم فعلا در مورد نهضتی‌هاست که تعدادی از آنها باید آزمون بدهند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تلاش ما پیگیری خواسته‌های این معلمان در تخفیف گرفتن مواد آزمون و تاخیر در زمان برگزاری آزمون بوده است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا شما به عنوان نماینده مردم مشکلات معلمان غیرانتفاعی را پیگیری خواهید کرد ؟ گفت: ممکن است در جلسات آتی کمیسیون این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گیرد اما فعلا تصمیمی گرفته نشده است. 

منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما