وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 11 تير 1399 ساعت 08:01   |   کد مطلب: 39758
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: آمار بیماران مبتلا به کرونا در استان روند افزایشی داشته و در همه شهرستان‌های استان شاهد موارد مثبت هستیم.

به گزارش نافع، منوچهر کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار داشت: با  اشاره به روند افزایشی  شیوع بیماری کرونا در استان  اگر مردم توصیه‌های بهداشتی را رعایت نکنند با بحران مواجه می‌شویم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه تعداد تست‌های روزانه کرونا بسیار افزایش یافته، تصریح کرد: روزانه بیش از  400  تست در همدان انجام می‌شود که متاشقانه یا توجه به بی‌تفاوتی مردم نسبت به پروتکل‌های بهداشتی بخش عمده‌ای از این تست‌ها مثبت شده و افراد به عنوان بیمار قطعی شناخته می‌شوند.

کرمی با بیان اینکه مراکز 16 ساعته ما برای خدمات رسانی به بیماران مشکوک و انجام غربالگری کرونا فعال است، گفت: از مردم می‌خواهیم در صورت بروز علائم به جای مراجعه به بیمارستان به این مراکز 16 ساعته مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه قدرت انتشار ویروس کرونا بسیار بالاست و پیش بینی می‌کنیم حداقل تا یک سال دیگر شیوع داشته باشد، اظهار داشت: پس آن هم این ویروس به حالت بومی در می آید که چندان قابل توجه نخواهد بود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید بر اینکه مردم را همچنان به رعایت موارد بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توصیه می‌کنیم، ابراز کرد: دورهمی‌های خانوادگی و برگزاری مجالس ترحیم و عروسی از عوامل مهم افزایش آمار موارد مثبت کرونا در استان است.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما