وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 11 تير 1399 ساعت 07:38   |   کد مطلب: 39757
نوزاد نارس ۲۴ هفته‌ای متولد شده در همدان طعم خوش زندگی را چشید.

به گزارش نافع، بهناز بصیری ،فوق تخصص نوزادان و متخصص کودکان دانشگاه علوم پزشکی همدان درگفت وگو با خبرنگارما گفت: حال عمومی نوزاد ۵۷۵ گرمی که یک ماه و نیم قبل در بیمارستان فاطمیه همدان متولد شد ، خوب است.

او  اظهار کرد:این نوزاد دختر ۲۶ اردیبهشت ماه ساعت ۵ بعدظهر با سن بارداری ۲۴ هفتگی در بیمارستان فاطمیه همدان متولد شد و پس از ۴۶ روز به ۸۵۰ گرم رسید.

فوق تخصص نوزادان و متخصص کودکان دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه تولد نوزاد نارس علل گوناگون دارد ،افزود: سابقه بیماری مادر، فشار خون در دوران بارداری،بیماری های مزمن و اختلالات آناتومی در رحم مادر که قدرت نگهداری نوزاد را ندارد منجر به تولد نوزاد نارس می شود.

بصیری تصریح کرد:مشکلات تنفسی،خونریزی مغز،مشکلات کلیوی،کمبود کلسیم و بیماری های سیستم عصبی از عوارض تولد نوزادان نارس است.

او ادامه داد:هرچه سن بارداری پایین تر باشد و وزن نوزاد در هنگام تولد کم باشد ماندگاری این عارضه در نارسایی تولد این نوزادان بیشتر است.

 شهلا نوری مدیر سلامت مرکز بهداشت استان همدان و متخصص کودکان هم گفت: زایمان های زودرس و قبل از ۳۷ هفته بارداری در استان همدان به ۸/۵ درصد می رسد اما در کشور ۸/۸ درصد است.

مدیر سلامت مرکز بهداشت استان همدان یادآور شد: تعداد مرگ و میر نوزادان نارس در سال ۹۸ در استان  به ازای هر هزار تولد ، ۱۱/۶ نوزاد و این آمار در کشور ۸/۵ در هزار تولد است .
منبع:باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما