وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 10 تير 1399 ساعت 07:54   |   کد مطلب: 39752
مدیرکل آموزش و پرورش همدان گفت: به منظور پیشگیری از ایجاد هرگونه تجمع و شیوع ویروس کرونا نام‌نویسی دانش‌آموزان به صورت مجازی صورت می‌گیرد.

به گزارش نافع، محمد پورداوود روز دوشنبه در گفت و گو باخبرنگار ما  بیان کرد: امتحانات پایه دوازدهم بدون مشکل و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی آغاز شده و ۱۴ تیر امسال به پایان می رسد.

وی اضافه کرد: سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود دبستان امسال به صورت تجمعی نبوده و از ۱۵ تیرماه نوبت گیری توسط خانواده ها شروع شده و از ۲۱ تیرماه در مراکز ماده ۲۷ این سنجش صورت می گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش همدان ادامه داد: به منظور پیشگیری از هر گونه تجمع خواستار حضور پزشکان دانشگاه علوم پزشکی در مراکز سنجش آموزش و پرورش هستیم هر چند معاونت بهداشتی خواستار حضور دانش آموزان در مراکز بهداشتی بوده اما احتمال می‌رود استقبال خانواده ها از این موضوع اندک باشد.

پورداوود گفت: برای ورودی ها به مراکز پیش دبستانی نیز سنجش سلامت صورت می گیرد اما به خاطر جلوگیری تجمع این سنجش به مهر ماه موکول شده است و از این زمان به بعد سنجش صورت می گیرد.

سال تحصیلی گذشته حدود  ۲۸۷ هزار دانش آموز در بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ مدرسه همدان تحصیل کردند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۲۲ هزار و ۶۶۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۴۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۵۰۸ نفر رسید.

سیما سادات لاری روز گذشته درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر  ( ۸ تیر ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲  هزار و ۴۸۹ بیمار جدید در کشور شناسایی شد که هزار و ۴۰۶ مورد بستری شدند.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت