وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 8 تير 1399 ساعت 12:55   |   کد مطلب: 39742
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا از ابتلای یک‌هزار و ۶۱۶ نفر به بیماری کرونا در همدان خبر داد و‌ گفت: متاسفانه شاهد افزایش موارد بستری و سرپایی بیماران در بیمارستان‌ها هستیم که به ۲.۵ تا ۳ برابر نسبت به ماه قبل می‌رسد.

ابراهیم جلیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در استان اظهار کرد: متاسفانه طی سه هفته اخیر تعداد مبتلایان کرونا در استان روند افزایشی داشته است.

وی با بیان اینکه طی روزهای اخیر تقریبا روند ابتلا ثابت بوده اما نسبت به قبل افزایش داشتیم که این موضوع نگران‌کننده است گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۵ هزار و ۵۳۵ نفر با علایم مشکوک و مثبت به بیمارستان‌های استان مراجعه‌ کرده‌اند.

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با بیان اینکه  با اشاره به اینکه ۴ هزار و ۶۵۰ نفر از آنها ترخیص شده‌اند و از این تعداد تست یک‌هزار و ۶۱۶ نفر مثبت اعلام شده است ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۴ هزار و ۹۳ نفر به درمانگاه‌ها و اورژانس‌های استان مراجعه کرده‌اند.

وی افزود: از این تعداد ۲۸۹ نفر علایم مشکوک به کرونا داشتند که ۵۶ نفر در بخش عادی و ۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند.

جلیلی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته جمعا ۶۵ نفر در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند خاطرنشان کرد: در مجموع ۴۳۲ بیمار مشکوک و مبتلا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که تقریبا نسبت به ماه قبل ۲.۵ تا سه برابر شده است.

وی با اشاره به اینکه روند بیماری از لحاظ سرپایی و نیز بستری بیماران رو به افزایش است گفت: می‌طلبد مردم بیشتر رعایت کنند و بدون دلیل از منزل خارج نشوند و در مراکز شلوغ حضور نیابند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با تاکید بر لزوم استفاده از ماسک هنگام خروج از منزل عنوان کرد: کنترل بیماری کرونا بستگی به رفتار مردم دارد؛ ما هم سعی می‌کنیم اقدامات درمانی به موقع انجام دهیم اما مردم باید حافظ سلامتی خود باشند چون اگر روند افزایش یابد در حوزه درمان نیز با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه فعلا مشکل خاصی در خصوص بستری بیماران نداریم اما اگر مردم رعایت نکنند بعدا ممکن است مانند برخی از استان‌ها دچار مشکل کمبود تخت و پذیرش بیمار شویم.

جلیلی با بیان اینکه متاسفانه برگزاری دورهمی‌ها و مجالس باعث افزایش مبتلایان شده است بیان کرد: در حال حاضر بیشترین عامل ابتلا را مجتمع‌های جمعیتی به خود اختصاص دادند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر اکثر افراد در مراکز تجمع مبتلا می‌شوند گفت: در یکی از مجلسی که در کشور برگزار شده یک نفر با وجود علم به بیماری در مجالس حاضر شده و ۱۲۰ نفر را مبتلا کرده که متاسفانه در همدان هم شبیه این اتفاقات می‌افتد بنابراین مردم باید بیشتر رعایت کنند.

منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما