وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 6 تير 1399 ساعت 08:23   |   کد مطلب: 39721
این هفته از شنبه با افزایش بی رویه قیمت ها شروع شد. هفته ای که با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی قیمت طلا و بالا رفتن قیمت دلار شروع و با افزایش ۵۰۰۰ تومانی قیمت مرغ تمام شد.

به گزارش نافع، شرایط زندگی برای عده ای سخت بود، سخت تر هم شد و مردم دیگر ذهنشان به قیمت های جدید و افزایش ها عادت کرده و صدای نارضایتی از هیچ گوشه و کناری شنیده نمی‌شود.

قشر متوسط و کم درآمد جامعه تاکنون توان خرید خانه، طلا ‌و پس انداز نداشتند و حالا توان خرید مایحتاج زندگی و خرید اقلام خوراکی را ندارند.

چندی پیش امام جمعه همدان در جمع خبرنگاران گفت مسئولان مستأجر نیستند که وضعیت اجاره بها را درک کنند.حال باید به این مسئله پرداخت که هیچ مسئولی حقوق زیر دو میلیون تومان ندارد که بداند زندگی دونفره با این مبلغ سپری نمی‌شود وای به خانواده ای که یک فرزند یا بیشتر هم دارد.

در بازار که قدم می زدم شهروندانی را می دیدم که برای خرید کالایی آمده بودند و با پرسش قیمت آرام می گفتند دیروز که این قیمت نبود و پس از شنیدن پاسخ «قیمت بار امروز اینقدر است» خرید خود را انجام می دادند یا منصرف می شدند و عبور می کردند.

جلوی مرغ فروشی مرد جوانی حدود ۲۵ ساله آمد ‌ درخواست مرغ کرد و یک مرغ دو کیلویی برداشت، هنگام حساب کردن فروشنده گفت ۳۶ هزار تومان می شود و پسر با نگرانی گفت ممنون نمی خواهم.

خبرنگار ایسنا به طرف مرد جوان رفت و علت نخریدن را پرسید و پاسخ مرد قابل تأمل بود مرد به آرامی گفت: دیروز مرغ دو کیلویی ۲۲ هزار تومان بود و من تمام روز را زباله جمع کردم که این مبلغ فراهم شود اما امروز ۱۴ هزار تومان گران شده و توان خرید آن را ندارم و با لحنی عصبانی گفت دیگر توان خرید هیچی را ندارم.

اما از سوی دیگر مردم در حال خرید خود بودند و انگار گران شدن اقلام را جزئی از اتفاقات روزمره می دانستند.

طی ۲۴ ساعت قیمت مرغ از کیلویی ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان به ۱۸ هزار تومان رسید که روز گذشته بازرسان اتحادیه مرغ و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با حضور در بازار مصمم بر اصلاح قیمت کار نظارت را آغاز کردند.

صبح امروز قیمت نهایی مرغ در ستاد تنظیم بازار و با تلاش ۲۴ ساعته مسئولان استانی به ۱۵ هزار تومان رسید. نرخی که کشوری اعلام شد و بالا و پایین شدن آن به دست استانداران سپرده شد، گویی شرایط استان با پایتخت برابری می کند که مسئولان مرغ ۱۰ هزار تومانی را به ۱۵ هزار تومان رساندند.

رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان در گفت و گو با ایسنا، قیمت مصوب مرغ‌ در بازار را هر کیلو ۱۵ هزار تومان اعلام و اظهار کرد: این قیمت به صورت سراسری در کشور اعلام شده و استان همدان مستثنی از این قضیه نیست.

عاشوری تصریح کرد: تشدید نظارت در بازار به منظور جلوگیری از گرانفروشی و سرپیچی از قیمت اعلام شده همچنان ادامه خواهد داشت.

وی افزایش ۱۰ هزار تومانی قیمت هرشانه تخم مرغ را خبر دیگری اعلام کردو افرود: قیمت هرشانه تخم مرغ برای عرضه نیز ۲۸ هزار تومان بوده و به اندازه نیاز بازار تخم مرغ وجود دارد.

اما باز هم ساماندهی ها و بازرسی ها به ضرر جیب مردم تمام شده و در کمتر از ۴۸ ساعت قیمت مرغ رشد ۴۰ درصدی خود را تجربه کرد و تخم مرغ هم از سبد خانواده ها حذف شد.

منبع:ایسنا

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت