وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 11 خرداد 1399 ساعت 07:19   |   کد مطلب: 39600
معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با بیان اینکه نوسانات خاصی در قیمت‌ اقلام وجود ندارد گفت: قیمت حبوبات با شیوع ویروس کرونا و محدودیت واردات افزایش یافته است چراکه بخش اعظمی از حبوبات کشور از طریق واردات تامین می‌شود.

به گزارش نافع، داریوش صفاری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما در همدان با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت نسبی بازار شرایط قابل قبولی دارد اظهار کرد: نوسانات خاصی در قیمت‌ اقلام وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون افزایش قیمت برنج از سوی سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و وزارت صمت  اعلام نشده است تأکید کرد: نظارت در این زمینه به قوت در حال اجراست و حتی در شهرستان‌ها نیز کسبه‌ای که اقدام به فروش برنج با قیمت جدید کرده باشند برخورد قانونی لازم انجام می‌شود.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با بیان اینکه گرانفروشی و افزایش قیمت کالا با هم متفاوت است اگرچه در استان همدان نیز قیمت برخی از خدمات و کالاها تابع کشور هستند ادامه داد: به طور کلی در حال حاضر قیمت‌ها در بازار به ثبات رسیده است.

وی تصریح کرد: قیمت حبوبات با شیوع ویروس کرونا و محدودیت واردات افزایش یافته است چراکه بخش اعظمی از حبوبات کشور از طریق واردات تامین می‌شود.

صفاری با اشاره به اینکه در این برهه میزان عرضه و تقاضا برهم خورد و افزایش قیمت حبوبات در بازار بروز کرد گفت: ماه آینده قیمت این کالا با ورود تولیدات داخل به بازار کاهش خواهد یافت.

وی اظهار کرد: شهروندان تخلفات گرانفروشی و کم‌فروشی صنوف را از طریق تلفن‌های ۱۲۴ اطلاع‌رسانی کنند و اکیپ‌های بازرسی را در زمینه نظارت بازار یاری رسانند.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان در پایان تأکید کرد: با توجه به دستورات وزارت صمت دپو و احتکار خودرو صفر کیلومتر در پارگینک‌ها  تخلف محسوب می‌شود لذا شهروندان در صورت مشاهده احتکار این خودروها اطلاع‌رسانی کنند.

منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت