وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 7 خرداد 1399 ساعت 08:19   |   کد مطلب: 39588
رئیس اداره میراث فرهنگی کبودراهنگ مطرح کرد:
از ورود ۴۰۰۰ گردشگر به کبودراهنگ تا اعتراض علیصدری‌ها
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کبودراهنگ اعلام کرد: طی دو سه روز اخیر حدود ۴۰۰۰ هزار گردشگر وارد این شهرستان شده است.

به گزارش نافع، مهدی غلامی در گفت‌وگو با خبرنگارما، با اشاره به اینکه غار علیصدر در چند روز گذشته با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از مسافران میزبانی می‌کند، اظهار کرد: اداره بهداشت شهرستان نیز به طور مستقیم بر روند رعایت قوانین بهداشتی در غار نظارت کرده و با موارد احتمالی برخورد می‌شود.

وی با بیان اینکه فعلاً آمار بازدیدکنندگان غار علیصدر اعلام نشده است، گفت: در حال حاضر هتل علیصدر و مهمانپذیرهای داخل شهر فعال هستند و فعلاً اقامتگاه دیگری فعالیت نمی‌کند.

غلامی درباره نصب چادر در سطح شهرستان نیز بیان کرد: در مجتمع سیاحتی علیصدر مکانی برای نصب چادر وجود دارد اما به علت شیوع کروناویروس و اعمال موارد بهداشتی فعلاً ممنوعیت وجود دارد و در سطح شهر هم موردی وجود نداشته است.

وی درباره اعتراض کارکنان روستای علیصدر مبنی بر نبستن قرارداد یکساله این شرکت سیاحتی با آنها توضیح داد: این مشکل کلی گردشگری منطقه است، گردشگران علیصدر فصلی هستند و شرکت هم مواقعی که گردشگر هست، به نیروی کار موقت نیاز دارد که معمولاً کارکنان دارای قرارداد ۶ یا ۸ ماهه‌ هستند. 

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان کبودراهنگ اضافه کرد: ساکنان روستای علیصدر معتقدند که باید به طور ثابت استخدام این شرکت شوند و با وجود پیگیری‌های شرکت علیصدر این امر در شرایط فعلی برای آن‌ها مقدور نیست.

غلامی ادامه داد: درآمد اهالی این روستای از گردشگری تأمین می‌شود و این افراد در فصل‌های رکود گردشگری با مشکل مواجه هستند که این قضیه نیاز به پیگیری جدی دارد.

منبع:ایسنا

انتهای پیام

دیدگاه شما