وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 7 خرداد 1399 ساعت 08:17   |   کد مطلب: 39587
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مطرح کرد
طغیان‌های کوچک بیماری در روستاهای همدان
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان با تأکید بر ادامه رعایت پروتکل های بهداشتی، تأکید کرد: شرایط ابتلا به کروناویروس در استان به ثبات رسیده است اما طغیان های کوچک بیماری در بخش های روستایی دیده می شود.

دکتر منوچهر کرمی در گفت‌وگو با خبرنگارما، اظهار کرد: شرایط فعلی ابتلا به کرونا همچنان مانند هفته های گذشته بوده به طوریکه موارد ابتلا در روز زیر ۱۰ نفر است اما تنها طغیان های کوچکی در بخش های روستایی دیده می شود و در اکثر موارد بدون علامت بوده که پیگیری شده اند.

وی درباره طرح سوار کردن دو سرنشین در قسمت عقب تاکسی ها و لغو این طرح از سوی تاکسیرانی در همدان بیان کرد: از ابتدای این طرح نیز عده ای رعایت می کردند و عده ای خیر اما مکاتبات رسمی درباره لغو طرح دو سرنشین در صندلی عقب تاکسی ها نداشته و دریافت نکرده ایم.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا درباره فعال شدن گردشگری در شرایط کرونایی خاطرنشان کرد: در بحث توریسم تنها تغییراتی که از سمت ما انجام شده، اعلام توجه به پروتکل های بهداشتی در همه جا و نظارت بر این مهم است.

وی افزود: در مورد فعالیت مناطق گردشگری همچون غار علیصدر و گنجنامه ابتدا باید ضوابط بهداشتی انجام گیرد سپس بازدید صورت پذیرد و براساس تمهیدات مصوب از سوی ستاد کرونا فعالیتشان را با ظرفیت بسیار کم از سر گیرند.

رئیس مرکز بهداشت استان همدان درباره ازدحام جمعیت در منطقه گنجنامه گفت: وظیفه ما اعلام خطر و هشدار در این زمینه است که از مدت ها قبل انجام گرفته اما مسدودسازی مسیر گنجنامه از حدود اختیارات ما خارج بوده و مجوزی برای این امر وجود ندارد و تنها راه مدیریت مردمی اپیدمی کروناویروس است.

وی ادامه داد: ما آموزش های لازم را داده ایم و مردم باید خود مراقب سلامتی خویش باشند چراکه ممکن است شاهد موج های بزرگ اپیدمی کرونا در استان نباشیم اما به طور قطع خوشه ها در مناطق اتفاق خواهد افتاد و باید نهایت دقت را داشته باشیم.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا درباره آمار احتمالی ابتلای مسافران به ویروس کرونا نیز گفت: خوشبختانه هیچ مراجعه ای از سمت مسافران به مراکز درمانی استان صورت نگرفته است.

وی درباره حضور عشایر در مناطق حاشیه شهر نیز یادآور شد: عشایر گروه هدف ویژه ما هستند و با توجه به ارتباطات کم با عشایر هماهنگی لازم برای غربالگری آنها انجام شده و آموزش های لازم نیز ارائه شده است و نهایت دقت صورت خواهد گرفت تا مشکلی به وجود نیاید.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما