وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 7 خرداد 1399 ساعت 07:37   |   کد مطلب: 39577
نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: فعالان عرصه فرهنگی و مذهبی باید برای احیای امر ولایت برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشند.

به گزارش نافع، آیت الله حبیب‌الله شعبانی  در دیدار با شبکه جوانان رضوی در همدان اظهار کرد: معرفت‌افزایی نسبت به مسئله امامت و ولایت باید در جامعه تقویت شود، چراکه توجه به این مهم در پاسخگویی به بسیاری از شبهات می‌تواند کارساز باشد.

وی با تأکید بر لزوم احیای امر ولایت گفت: در فعالیت‌های خود باید در کنار تعظیم شعائر دینی، نسبت به ترویج معرفت‌افزایی در جامعه توجه جدی داشته باشیم.

امام جمعه همدان با بیان اینکه مشاهد شریفه همانند خانه اهل بیت(ع) باید تکریم شود، افزود: این اماکن باید مورد احترام کامل باشد اما با این کار نباید از ترویج معارف عمیق اهل بیت(ع) غافل شد.

وی با اشاره به ایام دهه کرامت، این ایام را مهمترین فرصت برای احیای امر ولایت برشمرد و بیان کرد: احیای ولایت از مهمترین خواسته‌های معصومین(ع) است بنابراین فعالان عرصه فرهنگی و مذهبی باید برای احیا امر ولایت برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان کتاب شریف عیون اخبارالرضا(ع) مرحوم شیخ صدوق را نمونه‌ای از احیای امر ولایت دانست و با بیان اینکه ایشان در این کتاب عمر خود را برای جمع‌آوری احادیث امام رضا(ع) صرف کرده است افزود: منابع ارزشمند دیگری که در دست ما قرار دارد، نباید به فراموشی سپرده شود.

وی با بیان اینکه با آوردن این آثار ارزشمند به صحنه زندگی مردم و جامعه می‌توان از نگاه‌های سطحی به جایگاه اهل بیت(ع) که آسیب‌زننده است جلوگیری کرد خواستار تلاش جوانان خوشفکر در راستای ترویج معارف اهل بیت(ع) در جامعه شد.

شعبانی ضمن اینکه غربت اهل بیت(ع) را در این دانست که معارف این بزرگواران در جامعه بلااستفاده باقی بماند تصریح کرد: خدمت به امام رضا(ع) توفیق بزرگی است که باید قدردان آن بود.

منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت