وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 7 خرداد 1399 ساعت 07:35   |   کد مطلب: 39576
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به تهدید طبیعت کوه الوند با تعریض جاده کوهنوردان گفت: به تازگی بخشی از مسیر کوهنوردی از گنجنامه به دشت میشان با لودر تعریض شده است.

به گزارش نافع، رضوان سلماسی  در نطق پیش از دستور سیزدهمین صحن شورای اسلامی سال جاری به بیان مسائلی درباره دخالت در کوه الوند و تعریضی که در مسیر کوهنوردی رخ داده است پرداخت و اظهار کرد: در فضای مجازی تصاویری منتشر شده که نشان می‌دهد مسیر کوهنوردی گنجنامه به دشت میشان تعریض و با لودر صاف شده است و اگر ادامه آن را دنبال کنیم، به باغ‌های شخصی می‌رسیم.

وی با تأکید بر اینکه  در تمام دنیا دخالت در کوهستان را به حداقل رساندند و پناهگاه احداث نمی‌کنند چراکه طبیعت بکر کوهستان نیاز مردم است افزود: آیا با تخریب طبیعت می‌خواهیم گردشگر را بیاوریم سازه‌های انسانی را به او نشان بدهیم، با این روند در این حوزه نیز موفق نخواهیم شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه مصالح ساختمانی در مسیر جاده کوهنوردی ریخته شده است افزود: مشخص است که در کنار جاده درخت کاشته شده که این نوع درخت در دل کوهستان نمی‎روید و اگر طبیعت صلاح می‌دانست در دل کوه درختان بسیاری را می‌پروراند.

وی با اشاره به اینکه در پاسخ به این سوال که چرا جاده تعریض شده اعلام شده هلال احمر درخواست داده اما تله‌کابین پاسخ می‌دهد تصریح کرد: در اصل نیازی به این همه اتفاق برای امدادرسانی نیست و در صورت بروز بحران هلیکوپتر می‌تواند پرواز کند و از پناهگاه‌های موجود نیز به عنوان اقامتگاه استفاده می‌شود و مرکز درمانی یا امدادرسانی محض نیست.

سلماسی با بیان اینکه اعلام کردند مقابل اردوگاه شهید قاسمی پارکینگ برای احداث یک‌هزار دستگاه احداث می‌شود ادامه داد: برای تحقق این اتفاق فضای بسیاری نیاز دارد و مشخص نیست که این اقدام برای چه موضوع است و دلیل آن قانع‌کننده نیست.

انتهای پیام/

دیدگاه شما