وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 30 ارديبهشت 1399 ساعت 08:02   |   کد مطلب: 39566
نماینده ولی فقیه در استان همدان خواستار تشکیل ستاد مشترکی در حوزه فضای مجازی در استان شد و گفت: در این ستاد همه کسانی که در حوزه فضای مجازی فعالیت دارند دور هم جمع خواهند شد و شاهد یک هم‌افزایی خواهیم بود.

به گزارش نافع، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی  در کارگروه بررسی حضور حوزه در فضای مجازی اظهار کرد: امروز تقابل و نبرد اصلی در فضای مجازی یک واقعیت است که باید مورد توجه باشد.

وی با تقدیر از زحمات نهادهای نظارتی در عرصه فضای مجازی بیان کرد: این عرصه به قدری گسترده است که فعالیت در آن همانند ایستادن در برابر سیلی وسیع است که شاید چندان به چشم نیاید.

امام جمعه همدان با گلایه از برخی مسئولان که به توانایی‌های داخلی باور ندارند بیان کرد: برخی از مسئولان یا سواد رسانه‌ای ندارند و یا این فضا را باور ندارند و افرادی هم با وجود آنکه عده آنها اندک است در این زمینه تعمد دارند، که کم‌کاری‌های مسئولان در فضای مجازی متعلق به دو دسته اول است.

وی با بیان اینکه در فضای مجازی آنچنان که لازم است ورود نکردیم و عملکرد قابل قبولی نداشته‌ایم، مطرح کرد: هیچ گونه مدیریت شایسته و جامعی در فضای مجازی وجود ندارد و البته باید به کوتاهی دولت در این عرصه نیز اشاره کرد، موضوعی که هر کس با فضای مجازی آشنا باشد به آن اذعان دارد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به تشکیل قرارگاه فضای مجازی توسط شورای تبلیغ استان، بیان کرد: کوتاهی برخی از مسئولان، به معنای عدم ورود نخبگان حوزوی و دانشگاهی و دغدغه‌مندان در این فضا نیست.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های طلاب در فضای مجازی منحصر به پاسخ به شبهات نیست گفت: فعالیت‌های غیر اخلاقی در فضای مجازی به اعتقادات دین ضربه می‌زند لذا حوزه باید در این موارد نیز ورود کارشناسی داشته باشد.

شعبانی با تاکید بر اینکه عرصه‌هایی همچون فیلم و بازی جنبه تربیت‌گری دارد، مطرح کرد: تولید محتوا، هنر خاصی است که نیازمند کار جدی است، بنابراین باید با ایجاد محتوایی جذاب برای ذائقه مخاطب، با آن‌ها همراه شد.

وی خواستار تشکیل ستاد مشترکی در حوزه فضای مجازی در استان شد و ابراز کرد: در این ستاد همه کسانی که در حوزه فضای مجازی فعالیت دارند دور هم جمع خواهند شد و شاهد یک هم‌افزایی خواهیم بود.

امام جمعه همدان با بیان اینکه این ستاد یا شورای عالی فضای مجازی باید به سمت هم‌افزایی و انسجام در استان حرکت کند، گفت: دغدغه‌مندان انقلاب اسلامی گله‌مندی‌هایی به وضع موجود در فضای مجازی دارند که باید نسبت به آن ورود کرد.

وی تصریح کرد: وظیفه اصلی این ستاد باید شناسایی خلاهای موجود و ایجاد راه حل برای آن باشد و لذا باید به صورت جدی به آن توجه داشت.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تاکید بر اینکه در این ستاد می‌توان کار برجسته‌ای در سطح استان انجام داد، بیان کرد: با تشکیل جبهه و ستادی منسجم در استان، با حضور همه نهادها در کنار یکدیگر شاهد هم افزایی و اجرای سیاستگذاری در حوزه فضای مجازی خواهیم بود.‌

منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما