وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 30 ارديبهشت 1399 ساعت 08:00   |   کد مطلب: 39565
مدیر شبکه بهداشت نهاوند با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت شهرستان به لحاظ کرونا مطلوب نیست گفت: ۱۲ بیمار کرونایی در بیمارستانهای نهاوند بستری هستند که حال چهار نفر آنها وخیم است.

به گزارش نافع، مومنعلی دارابی امروز در گفت‌وگو با ما در نهاوند با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت شهرستان به لحاظ بیماری کرونا مطلوب نیست اظهار کرد: ۱۲ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های نهاوند بستری هستند که حال چهار نفر آنها وخیم است.

وی افزود: خطر کرونا در نهاوند جدی است و در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی از سوی مردم و حضور آنها در اجتماعات مجددا شاهد رشد این بیماری در سطح شهرستان خواهیم بود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان نهاوند گفت: مردم نباید به گونه‌ای رفتار کنند که وضعیت عادی شده است زیرا در صورت رعایت نکردن فاصله اجتماعی ممکن است با توجه به موج دوم کرونا تعداد مبتلایان افزایش داشته باشد.

وی افزود: با توجه به اینکه استان لرستان که در وضعیت هشدار قرار دارد در همسایگی ما قرار گرفته و رفت و آمدهایی نیز از این منطقه به شهرستان وجود دارد لذا باید در این زمینه کنترل بیشتری وجود داشته باشد.

دارابی گفت: علاوه بر این در ایام تابستان تعدادی از خانوارهای خوزستانی به نهاوند می‌آیند و به طور موقت در این شهر اقامت می کنند که این مساله می تواند تهدید جدی برای شهرمان باشد لذا بنگاههای مسکن باید از دادن خانه اجاره‌ای و یا رهن به آنها خودداری کنند.

وی توزیع تره‌بار مناطق جنوب در شهرستان نهاوند را تهدیدی برای سلامتی مردم در شرایط کنونی عنوان کرد و افزود: بخش عمده ای از سبزی و تره‌بار مصرفی نهاوند از مناطق جنوب تامین می‌شود که این مساله می تواند عاملی برای انتقال ویروس کرونا در سطح شهرستان و جهش آن در سطح منطقه شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان نهاوند در پایان گفت: ما از مردم انتظار داریم همچنان خطر کرونا را جدی گرفته و همانند سابق از حضور در تجمعات غیر ضروری خودداری کرده و نگذارند که ما شرایط فعلی به شرابط بدتری حرکت کنیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما